Adobe Creative Cloud Nedir?

Yazar Tarih: 08 Mart 2013
Adobe Creative Cloud Nedir?

Adobe kullanıcılarına, faydalı paylaşımları ve dosyalarını sorunsuz bir şekilde saklayıp daha sonra başka cihazlardanda ulaşılabilmeyi sağlayan bir yeni bulut sistemidir.

Bu sistem sayesinde dosyalara tabletlerde de bakılabilecek ve üzerinde oynamaya, düzenleme, değişiklik yapılabilecek…

Bulut bilişim, günümüzün gelişen ihtiyaçlarına ve her geçen gün artan daha iyiyi ulaşma isteğine göre işletmelere sunduğu pratik ve karlı çözümlerle öne çıkmaktadır. Firmalara yazılım ve donanım maliyetleri açısından oldukça avantaj sağlayan bu sistem birçok yazılım firmasının artık standart olarak kullanıcılarına sunduğu bir hizmet haline gelmiş durumda.

Google ve Microsoft bulut tabanlı ofis yazılımları ve elektronik posta hizmetleri sayesinde sayısız işletmenin adeta olmazsa olmazı konumuna çoktan geldi bile…

Dünyanın sayılı yazılım devlerinden Adobe, bir süredir yurtdışında hizmet sunan bulut servisi Adobe Creative Cloud’u Türkiye’de de hizmete sunacağını açıklamıştı.

Adove Creative Cloud 100 GB’lık bir online depolama alanını da kullanıcılara sunuyor.

 

 

Adobe® Creative Cloud™ üyeliğiyle tüm CS6 programlarına ve daha fazlasına sahip olacaksınız. Baskılı işlerle mi uğraşıyorsunuz? Web siteleri ve iPad uygulamaları mı ilginizi çekiyor? Video düzenlemeye hazır mısınız? Bunların hepsini yapabilirsiniz. Adobe Creative Cloud üyesi olduğunuzda yeni ürünlere ve ayrıcalıklı güncellemelere piyasaya sunuldukları anda erişebilirsiniz. Bunların yanı sıra, bulutta depolama ve dilediğiniz cihazı senkronize ederek dosyalarınıza dilediğiniz anda ulaşabilirsiniz. Creative Cloud şu anda ekipler için sunulmaktadır.

Dünyanın en iyi araçları
Tüm CS6 araçlarına*, yeni Adobe Muse™ ve Edge Araçları ve Hizmetlerinin yanı sıra her gün yararlandığınız uygulamalara ve çok daha fazlasına sahip olun. Ücretsiz eğitim videoları ile kolay bir başlangıç yapın. Baskı, video, web veya mobil iletişim: Dilediğiniz tüm tasarımları yapmanız için gereken her şey üyeliğiniz kapsamında sunuluyor.

Kodlama yapmadan web sitesi tasarlayın ve yayınlayın
Adobe Muse ile tek bir satır bile kod yazmanıza gerek kalmadan masaüstü, tablet ve mobil aygıtlar için kusursuz web siteleri oluşturabilirsiniz. Bu uygulama, sitenizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde oluşturup uygulamaya koymanız için Adobe’nin kendi barındırma hizmetine entegre edildi.

iPad için tasarımlar hazırlayın
Adobe InDesign® ve Digital Publishing Suite Tekli Sürüm ile kod yazmadan sayısız iPad uygulaması oluşturabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz dosyalar. İhtiyaç duyduğunuz yerde.
Dosyalarınız üzerinde dilerseniz ofisinizde veya evinizde dilerseniz tabletinizde çalışın. Dosyalarınızı, masaüstünüzde 20 GB depolama alanı sunan Creative Cloud Dosyaları klasörüne kaydedin ve aygıtlar ve ekip üyeleri ya da müşterilerinizle paylaşmaya başlayın.

Şimdi sizlerle: Ekipler için Creative Cloud
Creative Cloud’un gücü şimdi ekipler için sunuluyor. Kişi başına 5 kat daha fazla bulut depolama alanına sahip olabilir, uzman desteğinden, işbirliği ile paylaşım özelliklerinden ve esnek, kullanımı kolay lisans yönetim araçlarından yararlanabilirsiniz.

Ömer YILDIZ