Boyanmış Futbol Topları ile Çizilmiş Portreler

Yazar Tarih: 21 Haziran 2014

Tüm dünya nefesini 2014 Dünya Kupası ile alıp verdiği için gelen çalışmaların hepside öyle yada böyle bir şekilde futbol ile alakalı oluyor. Futbol topları ile çizilmiş yıldız oyuncuların portreleri de buna en son örnek.

Malezyalı sanatçı ve mimar bir isim olan Hong Yi, futbol topları ile Cristiano Ronaldo, Neymar ve Lionel Messi‘nin portrelerinin bulunduğu bir çalışmaya imza attı. Ortaya çıkarılan çalışma futbolcuların daha önce tasarlanmış portrelerin boyanmış toplar ile büyük boyutlu bir portre haline getirilmesinden oluşuyor.

Aşağıdan yapılan çalışmanın aşamalarını ve sın halini hem görseller ile hem de video ile bulabilirsiniz. Keyifli seyirler;

Using Soccer Balls And Paint, Artist Creates Portraits Of World Cup Players

Malaysian artist and architect Hong Yi has made use of soccer balls and paint to create portraits of three soccer superstars–Cristiano Ronaldo, Neymar and Lionel Messi. Hong first dips the soccer balls in paint and dribbles it across the canvas. She used a total of eight colors to highlight their physical characteristics and also for their team jerseys. 

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki