Dünya Kupası’nın İkonik Anları Afişlerde

Yazar Tarih: 21 Temmuz 2014

2014 Dünya Kupası için 4 yıllık bekleyiş Almanya‘nın kupayı kaldırması ile son buldu ancak siz de turnuva bitti diye üzülenlerdenseniz bu haber sizin için. İngilitere‘li illustrator ve grafik tasarımcı Rick Hincks, 2014 Dünya Kupası’ndan geriye kalan Mario Götze‘nin kupayı getiren golü veTim Krul’un tur atlatan penaltı kurtarışı gibi özel anları afiş haline getirdi.

Hincks’in infografik tadında hazırlamış olduğu bu özel an afişleri takımların renklerinden oluşurken farklı tipografi sanatlarını da içeriyor. Çalışmanın tamamına buradan ulaşabileceğiniz gibi aşağıdan da sizler için seçtiklerimize göz atabilirsiniz.

Minimal posters showcase iconic World Cup moments

With the end of the World Cup, some of you may be a little disappointed that all the excitement is over for another four years. Luckily for you, Birmingham based illustrator Rick Hincks has released his latest range of unique prints that capture iconic moments from past and present World Cup tournaments.Each print breaks down a memorable occasion into its simplest form, showing the moments leading up to, and the event itself in simplistic graphical elements. The posters use each team colours to seamlessly bring together the series, and bold typography and infographic elements.

dünya kupası anları 1 dünya kupası anları 2 dünya kupası anları 3 dünya kupası anları 4 dünya kupası anları 5 dünya kupası anları 6

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki