Galaxy Tab 4 10.1’de Sızdırıldı!

Yazar Tarih: 31 Mart 2014

Evleaks’ın ortaya çıkarması ile Samsung’un Galaxy Tab 4 serisine 7 inçlik bir üye katılacağını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de yine Evleaks’ın sızdırması ile Galaxy Tab 4’e 10.1 inçlik bir model ekleneceği bilgisi geldi.

tab4101j

Sızan görsele göre Galaxy Tab 4 10.1, Pro serisi tabletlere benzerliği ile dikkat çekerken cihazın tasarımının aşağı kısmında standart Samsung ana ekran tuşu ve ekibi yer alıyor. Ürünün sol üst kısmında da yine standart kilit ve ses açma kapama tuşları bulunan Galaxy Tab 4 10.1, siyah ve beyaz olarak 2 farklı renk seçeneği sunuyor. Ayrıca ürünün arka kapağının suni deri bir kaplama ile geleceği de söylenenler arasında.

Samsung Galaxy Tab 10.1’in beklenen donanım özellikleri arasında ise Full HD ekran çözünürlüğü, Exynos 5 Octa yongaseti ve Android 4.4 KitKat işletim sisteminin yer alacağı söyleniyor. Galaxy Tab 4 7.0 modelinde olduğu gibi Tab 4 10.1 modelinde de 24 Nisan ibaresinini göze çarpması, bu tarihte ürünlerin lansmanlarının yapılacağı ihtimalini artırıyor.

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki