Google+ Tasarımında Değişiklik Yapıldı

Yazar Tarih: 18 Mart 2014
google+1_

Geçtiğimiz aylarda tasarımlarında değişiklik yapan Twitter ve Facebook’un ardından Google+’ta tasarımında değişiklik yaptı.  Google’ın Google+ için geliştirmiş olduğu yeni tasarımı link paylaşımı odaklı olurken Google+’a çok fazla değişiklik getirmedi.

google+

Gelen tasarımın çok fazla değişiklik sunmaması nedeniyle tasarımın ne getirdiğinin ilk bakışta anlaşılması epey zor ancak dikkatli bakıldığında link paylaşımı sayfasının neredeyse hepsinin değiştiği görülüyor. Düzenli, sade ve daha anlaşılır bir link paylaşımı sayfasına geçiş yapan Google+, paylaşımlardaki görsellerin daha dikkat çekici ve büyük boyutlu yapıya geçmesini sağlamış. Paylaşım başlıklarının siyah fonta geçtiği yeni tasarımda altı çizgili başlıklar ve başlık altındaki çizgi tarihe karışmış.

 Facebook’ta daha önce yapmış olduğu değişiklikler ile paylaşımlarda ki görsellerin boyutunu daha da büyütmüştü. Bu yönden Google’ın Google+ için yapmış olduğu bu tasarım değişikliği ile Facebook’a özendiği söyleniyor. Ek olarak Google+’ın yeni tasarımına ülkemizde henüz geçilmiş değil.

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki