Göz Kamaştırıcı Fraktal Sanatı Örnekleri

Yazar Tarih: 21 Temmuz 2014
fraktal sanatı 6

Fraktal, kelime anlamı olarak çoğunlukla kendine benzeme özelliği gösteren karmaşık geometrik şekillerin ortak adıdır. Daha anlaşılır bir halde aktarmak gerekirse doğada belirli bir şekilde bulunmayan, bakıldığı zaman göz yanılmasına sebep olan ve genelde sonsuza gidiyormuş gibi bir izlenim veren nesneler diyebiliriz.

Tabi bir de bunun sanat hali var ki tamamen farklı bir olay. Fraktal sanatı da yine gözlerin ayarını bozan buda neyin nesi dedirten, yetenek isteyen ve yaratıcılık gerektiren bir iş. Bizde buna örnek olarak sizlere fraktal sanatından bazı örnekler seçtik. İşte, fraktal sanatından göz kamaştıran o örnekler;

Eye-popping examples of fractal art

A fractal is a complex mathematical equation or pattern that produces an geometric image which can be zoomed into infinity and will still produce the same picture. Basically. There are naturally-occurring fractal shapes in everything from fern leaves to galaxy formations, and their link to chaos theory has meant fractals are a fascination of those seeking some kind of meaning to the universe.Back on Earth, fractals’ beauty and infinite repetition means that some designers have been inspired to create gorgeous artwork. Here, we’ve picked five amazing examples of fractal art.

fraktal sanatı 1 fraktal sanatı 2 fraktal sanatı 3 fraktal sanatı 4 fraktal sanatı 5

 

 

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki