IED “Creative Diary’’ master burs yarışması İtalya ve İspanya’da burs kazandırıyor.

Yazar Tarih: 18 Temmuz 2014

IED “Creative Diary’’ master burs yarışması ile 27 kişiye İtalya ve İspanya’da burs kazandırıyor.

Tüm dünyada genç yaratıcılar IED’ nin düzenlediği Creative Diary yüksek lisans burs yarışması ile 2014-2015 akademik yılı için  Milan, Rome, Turin, Venice, Florence, Madrid ve Barcelona’da yüksek lisans burslarını kazanmak için yarışacak.

Bu yarışma uluslararası tüm öğrencilere açıktır.IED ,22 ile 40 yaş arasındaki yetenekli yaratıcı gençleri Moda, Tasarım ve Görsel iletişim –Yönetim  branşlarında master bursu ile ödüllendirecektir.

IED genç yaratıcıları fikir ve proje geliştirmeleri için ““Design for a better World” (Daha iyi bir dünya için tasarla) temalı “Creative Diary” yarışmasına davet ediyor.Günümüzde yaratıcı olmak bir çok anlam taşıyor. Bu anlam bazen meraklı,maceracı,hassas,

duyarlı ve bağımsız olabilmek ,yenilikler yaratabilmek hatta  diğer kişilerin göremediğini görebilmektir.

Tasarımla; yeni ürünler üreterek,yenilikçi çözümler bularak,herhangibir şeye yeni bir perspektif kazandırarak dünya en  iyi yönde değiştirilebilir.

“Daha iyi bir dünya için tasarlamak’’öğrencilerin enerjisini ; bir nesnenin amacı ile ilgili sürekliliği ve eko tasarımı konusunda ortaya çıkarabilir. Kendi tasarımları ile öğrenciler

“ Dünyaya daha iyi bir tasarım’’ verebilir.

Seçilen proje ve görseller  www.creativediary.net web sitesinde yayınlanacaktır .Projeler oylama, yorum alabilecek ve  internet kullanıcıları tarafından facebook haber kaynaklarında tanıtılabilecektir.

Uzman jüri en iyi çalışmayı bursla ödüllendirecektir. Projeler için son başvuru tarihi 1 Eylül 2014 tarihidir.

Katılım ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için  www.creativediary.net  web sitesini ziyaret ediniz

Ömer YILDIZ