İphone 6 Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

Yazar Tarih: 31 Mart 2014

Apple’ın yeni cihazlarını tanıtmasına aslında çok uzun bir zaman var. Ancak şimdiden Apple’ın sonbahar aylarında tanıtması beklenen yeniiPhone modelleriyle alakalı bilgiler ve sızıntılar gelmeye başladı. Son olarak geçtiğimiz gün 5.5 inçlik iPhone 6’nın şematik fotoğrafısızdırılmıştı. Bugün ise Apple’ın ekran tedarikçisi yeni iPhone modelinin ekranını bizlere göstermiş olabilir.

iphone6ekran

Apple’ın en ünlü ekran paneli tedarikçilerinden birin olan Japon merkezli Japan Display, geçtiğimiz gün 5.5 inç büyüklüğündeki geniş WQHD ekran panelini duyurdu. Nisan ayı itibarıyla bu ekran panelinin dağıtımına başlayacaklarını açıklayan firma istemeden de olsa yeni iPhone modelinin ekran panelinin özelliklerini sızdırmış olabilir.

Öte yandan Japan Display’in bu yeni ekran panelinde ise oldukça etkileyici özellikler bulunuyor. 5.5 inç büyüklüğünde ve 1440 x 2560 piksel çözünürlüğündeki bu ekran tam olarak 538 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. 70.94 mm x 128.26 mm x 1.35 mm boyutlarındaki bu ekran ayrıca 160 dereceden fazla görüş açısı sunuyor. Bu etkileyici ekran panelinin iPhone 6’ya ait olup olmadığını sonbahar aylarında öğreneceğiz.

kaynak: teknokulis.com

Doğan Çilesiz