Logo Bilginizi Ölçmek İster misiniz?

Yazar Tarih: 29 Mayıs 2014

Popüler tasarım bloglarından Creative Blog geçtiğimiz günlerde iOS kullanıcıları için bir uygulama yayınladı. Yayınlanan uygulama “Dünyanın En Zorlu Logo Yarışması” sloganı ile logo ve tasarım işi ile uğraşan kişiler için bir yarışma niteliğinde.

50 Best Logos Ever The Quiz ismi ile App Store‘da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bu uygulama, logolar ile ilgili 300 soru ve 30 bölümden oluşuyor. Soruları bildikçe kilitli bölümlerin açıldığı oyunda, logoların kime ait olduğu, logoların kaç yılında yapıldığı gibi sorular yer alıyor.

Adidas‘tan Amazon‘a kadar birçok bilinen markanın logosunun bulunduğu bu oyunda hem kendi biliginiz ölçebilir hem de logolara dair yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Eğer iOS işletim sistemli bir cihazınız varsa uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Yüksek sokarlarınızı bekliyoruz, bol şans.

2

Free app: the world’s toughest logo quiz

Do you think you know your Adidas from your Amazon? Test yourself against your friends with our free logo quiz app! Have you got what it takes to beat the world’s toughest logo design quiz? We’re giving all iPhone owners the chance to find out for free with 50 Best Logos Ever: The Quiz – a new app from Creative Bloq. The app’s packed with 300 questions, and you’ll be challenged over 30 rounds to test your logo knowledge to the maximum.

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki