Modern Teknoloji ve Tasarımı Bu Şöminelerde Buluşuyor

Yazar Tarih: 29 Aralık 2013

“İyi bir tasarım ve yenilik sonsuz merak ve keşfe bağlıdır. Whirlpool Tasarım ekibi tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için global çevreden faydalanarak çözümler üretmektedir.

Whirlpool’un yeni keşiflerinden biri de, antik şömine geleneğini modern teknoloji ile ateşin etrafında toplanmayı sağlayan teknolojide birleştiriyor. Bu gerçek etkileşim ile ihtiyaçlara cevap veriyor.Bu teknoloji çok fonksiyonlu pişirme masası ve aydınlatmalı hava başlığından(davlumbaz) oluşuyor. Bu yeni çözüm, iki ana unsuru bir araya getiriyor, mutfak ve oturma odası. Bu teknoloji sayesinde aile toplantılarında veya sosyal etkinliklerinizde evinizin içerisinde sıcak ve rahat bir ortam sunuyor.

Masanın etrafında bulunan akıllı yüzey ve bu yüzeyin içerisinde bulunan hareket edebilen pinler sayesinde, ışığın farklı frekanslarını kullanarak ortama içinizi ısıtan bir sıcaklık ve yemeğinizi pişirmeyi sağlayan sıcak bir ateş sunuyor.Davlumbaz içerisine yerleştirilen kamera sayesinde masa üzerine konulan yiyeceklerin soğuk yada sıcak olup olmadıklarını algılar ve o bölgede ki yemeğinizin ideal sıcaklıkta pişmesini sağlar. Ayrıca sistem içerisinde bulunan özellik sayesinde oda sıcaklığı ve nemi ölçülerek havaya parfüm ilave edilerek ortamın güzel kokmasını sağlanır. Ayrıca akıllı aydınlatma sayesinde farklı ışıklar kullanılarak insan ruhunu rahatlatan ve huzur veren bir ortam meydana getirilir. Bu güzel teknolojinin resimlerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

şömine (1)

şömine (2)

şömine (3)

şömine (4)

şömine (5)

şömine (6)

şömine (7)

şömine (8)

şömine (9)

 

Doğan Çilesiz