Müthiş bir Kaligrafi Çalışma Ustası

Yazar Tarih: 19 Ağustos 2014

 

Kendini yetiştirmiş bir sanatçı olan Glen Weisgerber, 1970′ lerin başlarından beri sektörde kamyon, yarış arabaları, logo tasarımları, gitarlar ve bisiklet yazılarının her alanında kendini geliştirmiş bir usta pinstriper sanatçısıdır.

Bu yaz Airbrush Action dergisi, Weisberg’in tek çerçeveli ve krom yazı dahil olmak üzere farklı el yazılarını belgesel filme aldı. Her harfi büyük bir ustalıkla ve fırçasından böylesine tam ve mükemmel çıkması neredeyse bir mucize. Eğer bu adamın ne yaptığına dair yüz tahminlik bir liste hazırlansaydı pinstriping akla bile gelmezdi.
Aşağı da sanatçının canlı yayında ortaya koyduyu performansı sizlerin beğeninize sunuyoruz,
ilham kaynağı olması ümidiyle…

 

An Incredible Hand-Painted Letterform Demonstration by Glen Weisgerber

Self-taught artist Glen Weisgerber is a master pinstriper who has been in business since the early 1970s painting all matter of truck lettering, race cars, logo designs, guitars and bike customizations. This summer Airbrush Action Magazine filmed Weisgerber doing a number of different hand lettering tutorials including single stroke lettering, and chrome lettering. It’s almost a miracle to see each letterform leave his paintbrush so fully formed and perfect. If I was asked to make a list of 100 guesses of what this man was about to demonstrate based on his looks alone, I don’t think pinstriping would have crossed my mind.

Below revealed the artist’s live performance to your liking we offer 
the hope to inspire .

 

WeisDemo1 maxresdefault hand-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hand-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Murat VARDAR

Grafik Tasarımcı / Eğitmen / Yazar | .....1991 yılında başlayan uzun soluklu tasarım yaşantımda ki; deneyim, tecrübe ve kazanımlarımı sizlerle de paylaşmak isterim. Grafik tasarım hakkında fikirler, öneriler ve can alıcı püf noktalara dair kişisel görüş ve araştırmaları içeren bir kaynak olması dileğiyle...