Nike’ın Dünya Kupası için Animasyon Tadında Reklamı

Yazar Tarih: 12 Haziran 2014

2014 Dünya Kupası bu gece ev sahibi Brezilya ve Hırvatistan arasında gerçekleşecek müsabaka ile başlayacak. Nefesler turulmuş sabırsızlıkla beklenirken Nike geçtiğimiz günlerde Dünya Kupası için animasyon film tadında bir reklam yayınladı.

Nike‘ın yayınlamış olduğu bu reklam Ronaldo, Neymar ve Rooney gibi yıldızlar ile birlikte güvenli futbol ile riskli futbol arasındaki hikayeyi anlatıyor. Bir bilim adamının risksiz futbolun daha etkili olduğunu kanıtlamak için bir dizi futbolcu klonluyor. Ancak Ronaldo ve arkadaşları bunu kabul etmiyor ve aksiyon dolu karar maçına çıkıyorlar.

Sözü daha fazla uzatmadan sizi beş buçuk dakikalık Nike’ın dünya Kupası için hazırladığı reklam filmi ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Nike kicks off World Cup with incredible 3D tribute to top players

To coincide with FIFA World Cup 2014’s kick off, Nike, Wieden and Kennedy, Passion Pictures and director Jon Saunders have created this striking animated tribute to the world’s finest football players. The five-and-a-half minute long commercial tells the story of safe football versus risky football. A somewhat creepy scientist develops a set of football clones to prove that riskless football is more effective. But Ronaldo Fenomeno and the other original players disagree, resulting in an action-filled, final deciding match.

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki