Paul Louise-Julie’nin Gözlemi – Kültürlerin 3D Heykelleri

Yazar Tarih: 16 Eylül 2014
paul-10

New York merkezli sanatçı Paul Louise-Julie Batı Afrika ve Sahra Çölünü kapsayan Afrika medeniyetleri ve sanat, araştırma için bölgede 7 yıl geçirdi. Bu heykeller (ve 3D resim) bölgede ki hayatı ve deneyimleri yansıtan tasarımlar Louise-Julie’nin çalışmasının bir parçasıdır. Louise-Julie sanatsal yöntemler ve  farklı kültürlerden gelen temaları, Batılı çağdaş sanat karıştırma fikirlerle, geleneksel Afrika yöntemleri ve hatta Japon  origami ve kağıt sanatının başarılı bir şekilde ifade ediyor.

Paula Louise-Julie’s observation – Cultures 3D Sculptures
New York-based artist Paul Louise-Julie has spent the last 7 years researching African civilizations and art, including a year-long journey to West Africa and the Sahara Desert. These sculptures (and 3D paintings) are part of a resulting body of work Louise-Julie created in response to his discoveries and experiences there. The pieces represent a successful collision of artistic methods and themes from multiple cultures, blending ideas from Western contemporary art, traditional African methods, and even Japanese-influenced origami and paper craft. The artworks you see here are among his first sculptures. Louise-Julie is also working on a companion graphic novel that will be released gradually starting later this year.

 

Untitled-11 paul-14 paul-13 paul-12 paul-10 paul-8 paul-5 paul-3 paul-1

Murat VARDAR

Grafik Tasarımcı / Eğitmen / Yazar | .....1991 yılında başlayan uzun soluklu tasarım yaşantımda ki; deneyim, tecrübe ve kazanımlarımı sizlerle de paylaşmak isterim. Grafik tasarım hakkında fikirler, öneriler ve can alıcı püf noktalara dair kişisel görüş ve araştırmaları içeren bir kaynak olması dileğiyle...