Şişman Kedinin Ünlü Tablolar ile İmtihanı

Yazar Tarih: 13 Haziran 2014

Şişman bir kedi düşünün bir de Vinci‘den Whistler’e kadar paha biçilemeyen ünlü tabloları düşünün. Aralarında bir bağ yokmuş gibi gözükebilir ancak bunu Svetlana Petrova isimli bir sanatçı birbirlerine bağlamış. Nasıl mı? Kedisini kılıktan kılığa sokarak tablolara uygun şekilde fotoğraflarını elde eden Petrova, bu görüntüleri de tablolara yerleştirmiş.

Oldukça ilginç görüntülerin ortaya çıktığı bu çalışma aşırı dozda da mizah içeriyor. Örneğin galeride kedinin bir at yerine kullanıldığını görebilrsiniz. İşte, şişman kedinin ünlü tablolar ile olan imtihanı;

Artist Plops Her Fat Cat Into Famous Paintings

Zarathustra the cat is really getting into classic art. The orange tabby has a passion for the great artists of the world, from da Vinci to Whistler – and as part of the obsession, he’s climbing into each famous painting. The Mona Lisa has never looked so pleased. The well fed and much loved feline was inherited by Svetlana Petrova from her late mother. Since then the duo have been exploring the classic through their website Fat Cat Art… and this is just a small sample of the many artworks Zarathustra has invaded.

61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki