Tasarım Teknik Semineri

Yazar Tarih: 10 Aralık 2013

Sektör profesyonellerinin panelist olarak katılacağı, farklı konu ve konuklarıyla günümüzün gelişen basım yayın teknolojileri, tasarımcıların beklentilerinin tartışılacağı ve konuşulacağı bir gün.

teknik-yeni

Etkinlik 3 bölümden oluşacaktır.

1. Bölüm: TASARIM dediğimiz teknik konulardan uzak profesyonellerinin sunumlarından oluşacaktır. Bu bölümde iki profesyonel belirledikleri konu hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

2. Bölüm: Yuvarlak masa toplantısı adını verdiğimiz 4 profesyonelin bir konu etrafında görüşlerini tartışacağı, ardından soru cevap ile son bulacak bölüm. Etkinliğin en renkli bölümlerinden biri olacak bu zaman diliminde sektör profesyonellerinin bu günü ve geleceği tasarımcıların ihtiyaçları yönünde değerlendirerek tartışacaklar. Katılımcılarda sorularıyla tartışmaya yön verebilecekler.

3. Bölüm: PDF ve Baskı Öncesi Hazırlık bölümüyle İstanbul’da ikinci kez düzenlenecek olan TEKNİK kısmıyla dolu bir gün. Ceyhun Akgün’ün yeni seminer konsepti doğrultusunda, tasarımcıların ve baskı öncesi hazırlık süreçlerini yönetenlerin en canalıcı problemlerine ışık tutuyor.

Bir çok tasarımcı ve şirketin hayatına InDesign, Illustrator, PDF girmiş bir durumda. FreeHand, Quark döneminde sahip olunan baskı öncesi hazırlık kuralları, çözüm yollarında büyük gelişmeler bulunmakta. Adobe Design paketinde yer alan Photosho, Illustrator, InDesign, Acrobat, PDF konularında bilmeniz gereken, işi baskıya gönderirken kontrol edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Baskı öncesi hazırlık konularında uzman olmak ve hataları yakalamak istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Bu eğitim için InDesign, Illustrator, Photoshop, Acrobat, PDF konularında kullanım bilgisi gerekmektedir.

ETKİNLİĞE KATILIM: ÜCRETSİZDİR
Etkinlik Facebook Sayfasını lütfen ziyaret ediniz ve destekleyin, tıklayın>>

Etkinliğe katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır.
Seminer Kayıt FORMU için tıklayın >>>

Seminer Adresi ve Tarih
Yıldız Teknik Üniversitesi, Davutpaşa Kampüsü Elektrik Elektronik Fakültesi Konferans Salonu
Tarih: 28 Aralık Cumartesi, Saat: 12:00 – 17:30

Ömer YILDIZ