Twitter Web Tasarımını Değiştirdi

Yazar Tarih: 14 Nisan 2014

Popüler mikro blog sitesi Twitter yeni tasarımını tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getirdi. Twitter, yeni tasarımı ile Facebook’a çok benziyor.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz gün bazı kullanıcılar için aktif ettiği yeni tasarımını bugün itibariyle tüm kullanıcılar için kullanabilir hale getirdi. Yeni tasarımı ile ilk bakışta Facebook‘un Timelinearayüzünü andıran Twitter, daha şık ve kullanışlı bir arayüze sahip oldu.

basliksiz-11397422401

Yeni arayüz çok kullanışlı

Eski tasarımında profil fotoğrafının arka yüzeyine kapak fotoğrafına yer veren Twitter, yeni tasarımı ile kapak fotoğrafını ön plana çıkarıyor. Kullanıcıların Tweetlerini, fotoğraflarını ve takip ettiği kişilerin yeni tasarımda daha kullanışlı bir yapıya geçiren Twitter, bu yeniliği ile adından söz ettirecek gibi duruyor.

Yenilikler yolda!

Tasarımını yenileyen Twitter‘ın önümüzdeki günlerde Web sürümündebildirim merkezi özelliğini de aktif edeceğini belirtelim. Bu özellik ile etkileşimleriniz Twitter’ın Web sürümünde size bildirim olarak sunulacak. Bakalım Twitter ilerleyen günlerde daha farklı yeniliklere gidecek mi?

kaynak: shiftdelete.net

Doğan Çilesiz