Yeni Gmail Tasarımı Yolda!

Yazar Tarih: 12 Mayıs 2014
3 kopya

Teknoloji ve internet devlerinden Google‘ın, popüler e-posta servisi Gmail tasarımında büyük değişiklikler yapacağı ortaya çıktı. Geek sitesi tarafından ortaya çıkarılan bu iddia bir grup kullanıcının yeni tasarımı test etmek için Google tarafından davet edildiğini söylüyor.

1

Sitenin paylaştığı görsellere göre test edilen Gmail tasarımı eski tasarıma göre oldukça farklı. Google‘ın radikal değişiklikler ile yeni tasarımı elde ettiğini söylemek hiçte yanlış olmaz. Kenar çubuğunun alıştığımız şekilde sağ taraftan sol tarafa alınması ise buna bir örnek. Sol taraftaki menülerin azaltılarak Compose (e-posta yaz) gibi seçeneklerin sağ alt tarafa alındığı görülen tasarımda yeni bir özellik olarak Android’e benzer şekilde Anımsatıcılar seçeneği bulunuyor.

2

Birçok yenilik ile test edilen yeni tasarımın kullanıcılara sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Google’ın tasarım anlayışında genel olarak tamamen değiştirmek zaten yok. Google neredeyse her servisinde genelde ufak değişiklikler ile sürekli bir yenilik içerisinde olmayı seviyor. Bakalım Gmail tasarımını değiştirip bizi şaşırtacak mı.

Google is testing new web-based Gmail features

Google’s products are constantly tested behind the scenes for potential new features, and since Gmail is just about as high as you can get on that list it makes sense that there’s no shortage of potential updates being explored at any given time. Recently we explored a series of new feature for the mobile Gmail client, and now we have images of what those same feature look like on a desktop browser.

Kaynak

Mustafa Şevki Coşar

www.twitter.com/mustafasevki