Arama sonuçları

1. tdesigner84

Tipografi İle İlgili Bilgiler

@Ahmet ALTUN Tipografiye sizinkiyle eşdeğer bir ilgiyle bağlı birisi olarak konuya ilginizden ötürü ben teşekkür ederim.
  2. tdesigner84

type

Tebrik ediyorum sizi. Nice güzel çalışmalara:).
  3. tdesigner84

orhan gencebay tipografi

Orhan Gencebay'a pek benzetemedim ben. Bayağı bir gençliğine dönmüşsünüz anlaşılan. :) Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar.:)
  4. tdesigner84

3D Satranç Resimleri

Paylaşım için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.
  5. tdesigner84

Splash ( +18)

Her şeyiyle çok etkileyici bir çalışma. Emeğinize sağlık. İyi çalışmalar.:)
  6. tdesigner84

Still

Harika bir çalışma. Emeğinize sağlık.
  7. tdesigner84

CorelDRRAW copyala yapıştır yapınca ağırlaşma (Yardım)

Kürşat Bey teşekkür ederim. Kullandığım program lisanslı değil (maalesef :( ).
  8. tdesigner84

Sanatta sınır yok !

Hayalgücünün sınırı olmadığını bir kez daha anlamış oldum. Paylaşım için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.:)
  9. tdesigner84

CorelDRRAW copyala yapıştır yapınca ağırlaşma (Yardım)

Bende de aynı sorun vardı. "patch clol" diye bir makro yükledim ve yaklaşık 6 aydır corel sorunsuz çalışıyor. Tek anlamadığım şey şu; bu makroyu kurduktan sonra corelimin yanında parantez içinde "not for resale" yazmaya başlaması. İyi çalışmalar:)
  10. tdesigner84

YAZI ve TİPOGRAFİ Harfin Yapısı Yazı konusundaki çalışmalarda, harflerin ölçülerinden bahsederken bazı terimler kullanılır. İki boyutlu olan harflerin ölçülendirilmeleri, onları tanımamıza yardım eder. Harfin alt ve üst satır çizgileri arasındaki dikey uzunluk ”harfin yüksekliği”, alt ve üst...
  11. tdesigner84

Sözcüklerin sayfa üzerindeki dizimi anlamına gelen tipografi, web tasarımı olsun, sayfa tasarımı olsun, birçok konuda popülerliğini artırmakta. Sayfa düzeninde boşluklar kadar yazılar ve görsel öğelerin de önemi olduğunu, tasarımla uğraşan herkes çok iyi bilir. Tipografi (Yunanca τύπος...
  12. tdesigner84

Bilgi tasarımının önemi giderek artmaktadır. İyi bir planlama ise her tasarımın temel koşuludur. Amaca uygun olarak derlenmiş bir bilgi, doğru düzenlenir, iyi sınıflandırılır ve etkili şekilde sunulursa alıcısı tarafından kolayca algılanır. Düzensiz yerleştirilen yazı ve görüntü ögeleri...
  13. tdesigner84

YAZI SANATI – TİPOGRAFİ Görselliğe hitap eden yazı yazmayı biliyor muyuz? Tipografi yani yazıbilimi, insanlığın en eski sanatlarındandır. Günümüzde bilgisayarlar var diye tüm işi bu makinenin yapacağını düşünüyoruz. Yurtdışında üretilmiş her çeşit yazılı belgede gördüğümüz görsel ahenk halen...
  14. tdesigner84

Arkadaşlar burada son bir aydır sağdan soldan araştırıp kendimce derlediğim, tipografi ile ilgili bilgileri paylaşacağım. Dediğim gibi bilgiler tamamen alıntıdır. TİPOGRAFİ Yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniğidir. Font (yazı tipi), font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk ve...
  15. tdesigner84

yazı fontundan bir çalışma

Konusu "mutluluk" olan bir çalışmada keşke başka renkler kullansaydınız. İyi çalışmalar dilerim:)
  16. tdesigner84

espas nedir?

Bilgi için teşekkürler. Benim de tipografi hakkında bir kaç dosyam var. Ama şimdilik forumda ne var ne yok araştırıyorum. Bende olup da burada olmayan bir şey görürsem hemen ekleyeceğim. İyi çalışmalar:)
  17. tdesigner84

Kendini Tek Kelimeyle Anlat Bakalım:)

....İnatçı:)....
  18. tdesigner84

Gothic Glamour

@Abdullah Şahin Abdullah Bey teşekkür ediyorum. Merakımı bu kadar kısa sürede gidermeniz karşısında hayret ettim. Çalışma hakkındaki yorumumda yanılmamışım. Tekrar iyi çalışmalar.
  19. tdesigner84

Tipografinin dünyayı istilası

Bu kadar çirkin tasarım(?)larla karşı karşıyayken bu güzel çalışmayı paylaştığınız için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. İyi çalışmalar.:) Not: Çirkin tasarım lafımı site ve içindeki tasarımlar kapsamamaktadır. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Sitemim çevremde gördüğüm kalitesiz işleredir.
  20. tdesigner84

Tipografik Ambalaj Tasarımları

Ambalaj tasarımı hiçbir zaman ilgimi çekmemiştir ama bu örnekler tipografik açıdan incelenmeye değer. Paylaşım için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar:)
Yukarı Alt