ai dosyalarını diğer grafik programlarına atmak

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@runilk

Valla hocam gerçekten dediklerimizi harfiyyen yaptıysan ona rağmen olmuyorsa o zaman sorun yine Coreldedir. Ben bu yüzden Corel kullanmıyorum:). Neyse sorunumuzu nasıl halledeceğiz o zaman. Hocam aynı yöntemleri kullanarak PDF kullanın. Her ne kadar Corel PDF'de de sorun çıkarma yeteneğine sahip olsa da denenebilir. EPS, ai gibi formatları denedin olmuyor SVG'de olabilir ama denemiştin zaten onu da. İlla vektör olacaksa aklıma gelen şimdilik PDF almak ya da ai dosyasını corel dışında bir programda açıp örneğin freehand oradan ai yapıp dışarı vermek:). Çok dolambaçlı oldu ama denenebilir.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@runilk
Dosyayı AI veya EPS olarak kaydederken "use compression" kutusundaki tıkı kaldırdınız mı?
Hiçbir program sadece "ismi" yüzünden hata vermez. Mutlaka teknik bir nedeni vardır. Ben 10 senedir Corel draw kullanıyorum 1 tane hatayla karşılaşmadım. Mutlaka kaydederken birşeyi eksik yapıyorsunuz. Bahane programda değildir.

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@Erkan_Nehir

O zaman siz "teksiniz" Erkan bey. Kutlarım. Altın harflerle yazılmış bir bozulma, çökme, açılmama, kapanma tarihi olan bir yazılımda bunları yaşamayan tanıdığım cidden tek kişisiniz:) Düşünün yazılımda sürekli çökmelere karşı bir yedek kaydetme olayı var adamlar kendileri bile önünü alamamış da böyle bir özellik getirmiş.

Her neyse sorunuza dönersek hocam bende seyrek de olsa Corel'in kayıpsız açmayı bir türlü beceremediği dosyayla karşılaşıyorum. Doğrusu expand, flatten, düşük sürümlerle ai/eps kaydetme, hatta Erkan hocanın dediği use comprese ( sıkıştırmayı kullan) seçeneğini karldırmanız bile bu tür dosyalarda işe yaramaz. Artık tek garanti çözüm Tiff alıp kullanmaktır. Düzgün alırsanız bitmapınızı zaten vektörel mi değil mi anlaşılmayacaktır. O kadar da üstünde durmayın.

BJK 1903

Üye
Tepki
0
Benim bir sorum olacaktı ai çalışmış olduğum logoyu mx'e almak istiyorum.Mx alıyorum ama logonun kenarları bozuk çıkıyor ne yapmam gerekiyor

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@BJK 1903
Illustrator de çalışmış olduğunuz dosyanızı daha düşük versiyon olarak kaydedin (Illustrator 8) bu dosyanızı FreeHand MX'de açın sorunsuz açılması lazım.

BJK 1903

Üye
Tepki
0
farklı olarak kaydettiğimde eps, svg,svgz olarak kayıt ediyor (ıllustrator 8) bir şey çıkmıyor

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@BJK 1903
Sayın BJK 1903 yine Illustrator dosyası olarak kaydedeceksiniz fakat düşük versiyonda, farklı formatta değil.

BJK 1903

Üye
Tepki
0
mx programına alıyorum onda sorun yok zaten ama resim şeklinde mx geliyor logo üstünde oynama yapamıyorum düşük versiyonda kayıt ettim yine bozuk çıkıyor
yinede teşekkür ederim ilgilendiğinz için

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın BJK 1903 dosyanızı paylaşma imkanınız varmı dönüştürmeye çalıştığınız dosya?

Yukarı Alt