Dürüst arkadaşlarla çalışmak isteriz!!

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
merhaba iş veren anlamında düşünmeyiniz. ancak birlikte birkaç iş yapabileceğimiz yapılan işin kullanılması durumunda karınca kararınca ücret ödeyebiliceğim etiket,afiş,katalog oluşturma calışması yapabilecegim bi arkadaş arıyorum:)
labianus48@hotmail.com imeil adresim.

Tepki
67
Peh!!! Başlığa bak

Bende dürü0ts işveren arıyorum ama neden pek bulamıyorum. Google'a sordum o bile bulamadı böyle bişi :)

Dürütstlük işverenin gözünde;

Sabaha kadar çalıştırmak
100 liralık işi 10 liraya yaptırmak,
Sigortasını yatırmamak
Yemeğine karışmamak
Yol parasını vermemek
Geç çıkartmak ama sabah geç geldiği zamanda kıyameti koparmak ve daha nicesine bunlara ses çıkarmassan sen dürüsttsün ama bunlara ses çıkardın mı sende sahtekarı yok...

Bırak bu işleri senin gibiler 3000-5000 liralık işleri alıp grafikerlere o işlerden 50-100 lira veren tiplerden başkası değil.

Tepki
0
ben böyle olacağını yazışmalara dikkat ettiyseniz baştan söylemiştim ama beyzade ahkam kesmişti çok parada haram çok lafta yalan var derlerya ama yassı geldi mum söndü :) işinizi sağlama almadan adım atmayın arkadaşlar ortalık üçkağıtçı dolu

bright

Üye
Tepki
0
arkadaşlar garip birine katıılmamak pek içten değil gibi başlıktan rahatsız oldum bu işte bir pislik var gibi pek güven vermedi işveren garip birine yaptığı acıklama da pek hoşuma gitmedi ayrıca murat güler tşk ederim tam isabet

bright

Üye
Tepki
0
sayın garipbiri size de bir sorum olacak aslında bu bir sorudan ziyade bir yorum desek daha iyi olur, kızmayın darılmayın ama madem emekli oldunuz burda ne işiniz var diycem, bunu diycem cünkü sizin şu an yapmakta olduğunuz şuna benziyor, bir kurum ve kuruluştan emekli olduktan sonra aynı yerde çalışmaya devam ederek sizden sonra gelecek olan kişinin önünü tıkamak gibi oysa burdaki arkadaşıların burdan kazanacakları üç beş kuruşa sizden daha cok ihtiyaçları olabilir çünkü siizin zaten gelen bir aylık geliriniz var oysa burdaki arkaşlar ya öğrenci ya boş zamanlarında ek iş yapmak isteyen kişiler, hatta hic bir iş yapmayıp emekli olmayıp sadece burdan para kazanmaya çalışan kişiler bile vardır, umarım anlatabilmişimdir. Ayrıca şunu da özellikle bellirtmek istiyorum bu yazıyı siz alınasınız diye yazmadım.

Tepki
0
değerli meslektaşım bright burası bir mesleki forum sitesi buraya sadece iş aramak için girilmez. kişiler buraya mesleklerini yalnızca gelir anlamında değil hobi anlamında kullandıklarındada girerler. veya zaman zaman bazı tecrübelerini paylaşmak içnde girerler. daha önemlisi ben emekli olalı 3 ay oldu ve sgk ya mail yoluyla serbest iş yapıp yapamayacağımı sordum henüz cevap gelmedi şayet olumlu cevap alırsam bende ek bir takım işler yapabilirim. bundan kimse rahatsız olmasın. birde size emekli maaş miktarlarını ve bir çok emeklinin ek işler yapmak zorunda kaldığını hatırlatmak isterim. üstelik kimseden 33 yıllık mesleki birikimini bir anda silmesini ve mesleki alışkanlıklarını bir anda unutmasını bekleyemezsiniz tüm meslektaşlarıma başarı ve saygılar dilerim

garipbiri

Üye
Tepki
0
sn. bright buradaki konu grafikerlere dürüst davranılmayarak şevklerinin kırılmasıdır. böyle bir sayfada emeklilerin çalışıp çalışmaması gerektiği konusunu açmanızda bana oldukça manidar geldi. ne yani emeklileri sabunmu yapıcaz :) eminim ülkem şartlarında sizinde çevrenizde çalışan birçok emekli ve emekli çalıştıran bir çok kişi vardır bir gün tepkide göstermemişsinizdir. yoksa bu konu sizi rahatsızmı etti ortada yara ve gocunma sorunumu var

Tepki
67
Bazıları şarap gibidir yıllar geçtikçe kalitesi ve yaptığı işin kalitesi artar. Yaşı ilerlemiş (Biz aramızda Dinazor deriz, sakın yanlış anlaşılmasın :) ) Abilerimizden ve ablalarımızdan öğrenecek o kadar çok şeyimiz var ki, arkadaşın yorumu saçma ve gereksiz bir yorum olmuş sanırım biriyle ilgili bir sorunu var ki buraya yansıtmış. Bir iş ilanını birde SGK forumuna döndürmek istemiş :)

Cengiz Duhan

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
23
bu konu zaten uzayacağı kadar uzamış, bende dayanamayıp bir şeyler yazmak istedim, şu dürüstlük konusu hakkında, şimdi işveren veya çalışan meselesi değilki bu, bu günün işverenlerinin tamamına yakını çalışanlardan gelme değilmi bu neyin tartışmasıdır anlamadım, ortada sorun ahlak sorunudur, işveren işçi, eleman farketmez, nasıl dünün iett den gelme tayyip erdoğan başbakan olabiliyor, dünün stajeri yarının ajans başkanı olabilir. Bu tartışmada bana saçma gelen patronlar kalleş işçiler kardeş olayıdır, kabul edelim yada etmeyelimbenim gördüğüm birşey var okumuş,okumamış, içi patron kim olursa olsun. malesef görüyorumki ülkede bir ahlaki çöküntü var, birde lafa geldimmi %90 müslüman, herkez birbirine yalan söylüyor, kazık atıyor, arkasından konuşuyor, kimsenin kimseye güveni kalmamış, kimsenin menfati olmadıkca kimse için kılını kıpırdatmıyor, güvenilmez bir toplum olduk malesef, ben bazen çok diyorum alıp başımı gideyim diyorum ama nereyeee,
Allah sonumuzu hayır eylesin

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt