Katalog tasarımı

nacierol

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar sitenine üye oldum
Yeni kurulmuş olan şirketimiz için katalog tasarımına ihtiyacımız vardır.Ben bu işden anlmama rağmen , detayları kısaca özetleyeyim.Farklı markalardan ve farklı tasrımlarda ;
1 tane 250 sayfalık katalogumuz mevcut ingilizce
1 tane 22 sayfalık katalogumuz mevcut ingilizce
1 tane 9 sayfalık katalogumuz mevcut ingilizce
1 tane 128 sayfalık katalogumuz mevcut ingilizce
1 tane 14 sayfalık katalogumuz mevcut inglizce

Şimdi ;
Bunların tamamını bir katalogda toplamak mantıklı mı ansiklopedi gibi olur.
Yoksa bir vizyon katalogu hazırlamak daha mı mantıklı
Önemli nokta tüm kataloglar ingilizce hem ing hemde türkçe yapmak sayfaları daha da doldurur gibime geliyor
Birde bu tasarım bittikten sonra bunu webe uyarlamak gerekli
Var olan bir kurumsal kimliğim var dolayısı ile bununlada uyumlu olmalı

Konu hakkında iste yöneticisinede mesaj yolladım. Yarışmamı açalım yoksa diye cevapğ bekliyorum.
Konu uzak biri olarak yardımlarınızı ve öenrileriniz bekliyorum

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Sayın Naci Erol bu sorunuzun cevabını almanız için önce ne iş yaptığınızı ve bu katalogların içinde ayrı ayrı ne bilgiler olduğunu yazın ki bizde size birleştirilip birleştirilemeyeceğini söyleyelim.

nacierol

Üye
Tepki
0
sanırım en önmeli kısmı atlamışım
Medikal alanda faliyet gösteren bir şirketiz.
Dolayısı ile bunlarım hepsi tbbi malzemeler ve cihazlar
ekg.kuvöz vs..
kimine başlıbaşına birkaç sayfa ayırmak gerekli
kimisi ise bir saydada dört yada beş ürün de olabilir

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@nacierol
Yönetimden bir arkadaş ile iletişime geçtiyseniz, bağlantı kurmuş olduğunuz yönetici size net bilgi verecektir.

nacierol

Üye
Tepki
0
yönetime yazdım dedim..
acaba yarışma mı düzünlesek diye
henüz cevap yok malesef

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@nacierol
Merak etmeyin Naci Bey olumlu ya da olumsuz mutlaka geri dönüş yapılacaktır.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@nacierol

Bu tarz işleri çok yaptım. Öyle Bahsettiğiniz gibi anseklopedi falan olmaz mantıklı olan bütün ürünlerinizi bir ana katalogta toplamaktır. Bazı özel ince kağıtlar vardır çok sayfalı kataloglarda kataloğun uzun ömürlü olması ve dağılmaması için bu kağıtlar kullanılır baskı aşamasında.

300 sayfayı geçecek olan bir katalog olduğu için birde Türkçe'sini koyup dahada kalabalıklaştırmaya gerek yok, ayrıyetten birde Türkçe katalog bastırırsınız. Böylece bütün işlerinizi ana bir katalogta toparlamış olursunuz.

Bu arada bu kadar kataloğu yarışmada yaptırmayı düşünmüyorsunuz değil mi? Böyle bir konuda yarışma olmaz :)

nacierol

Üye
Tepki
0
yönetimden mi haber bekleyeyim diyorsunuz..Bende öneride bulunursunuz diye ümid etmiştim :)

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@nacierol

Bu sitede öneride bulunacak birileri herzaman vardır :) Yukarıda yazdım başka sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olayım.

nacierol

Üye
Tepki
0
Bu tarz işleri çok yaptım. Öyle Bahsettiğiniz gibi anseklopedi falan olmaz mantıklı olan bütün ürünlerinizi bir ana katalogta toplamaktır. Bazı özel ince kağıtlar vardır çok sayfalı kataloglarda kataloğun uzun ömürlü olması ve dağılmaması için bu kağıtlar kullanılır baskı aşamasında.

300 sayfayı geçecek olan bir katalog olduğu için birde Türkçe'sini koyup dahada kalabalıklaştırmaya gerek yok, ayrıyetten birde Türkçe katalog bastırırsınız. Böylece bütün işlerinizi ana bir katalogta toparlamış olursunuz.

peki bunun tasarım aşaması ne kadar zamanlık bir iştir ve bunu yapacak kişiye katalogları verip unutmam mı gerekiyor acaba sistem nasıl işler bu tür işlerde
ben sadece tasarımı beğeneiyorum yapan kişi benden aldığı infolar ile içini mi doldurur..

Yukarı Alt