Kurumsal Tasarım Yapabilecek İş Başı Banka Hesabına Para İsteyen Arkadaslar

Durum
Konu kapatılmıştır.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
ilan veren kişi eğer, rakibim beni görecek diye bir tedirginlik yaşıyorsa, reklam verenler,
ya da eleman arayan şirketler ne yapmalı ?

hadi diyelim haklısınız o zaman işin detaylarını yazıp, başka özel bir mail adresi verebilirsiniz
bu işlerin içinde olan birileri için çok zor şeyler değil bunlar.

Tepki
2
Demet YILDIZ
Profesyonellik bu olsa gerek :)
Risk diye bir şey yoktur emek verirsen karşılığını alırsın şahsen şirket olmama rağmen freelance çalıştığım dönemde de iş yaptığım şirketin paramın üzerine yatması gibi bir durumla karşılaşmadım bir kişi denedi büyük puntolarla web siteniz proje sözleşmesindeki finansal yükümlülükleri yerine getirmemenizden ötürü yayına kapatılmıştır.Proje menajerinizden banka bilgilerini öğrenerek ödeme yapabilirsiniz yazmıştım :) Para hesabıma geldi siteyi açtım bir daha görüşmedik bile
Bu sektöre emek veren herkes sanatçıdır .
Önce biz kabullenirsek zamanla kamuoyu da kabullenicektir
Saygılarımla

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
@pralinsworld

Web işlerinde zora düştüğünüzde bu işlemleri uygulamak zorunda kalabiliyor sunuz. Ancak kurumsal kimlik işlerinde şu şans olmayabiliyor.

Tepki
2
Firmaya güvenmiyor kendinize güveniyorsanız işin başında ücreti talep edin iş sonunda memnuniyet sağlanamaması durumunda iade edeceğinizi öne sürün ortada farklı bir niyet yoksa siz firmanın isteklerine yanıt verecek bir çalışma yaptıysanız sorun çıkacağını düşünmüyorum

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
@pralinsworld

Katılıyorum ancak burada da şu var. İş verenle daha önceden iş yapma durumunuz var ise olabilir ancak ilk işte müşteri paranın hepsini verme yoluna gitmesi çok güç. Genelde kapora bu durumda devreye giriyor. Kapora ödedikten sonra çalışmanın en azından görsel çizim durumuna ve menuniyetine göre ücretin kalanını vermeyi teklif ediyor. Bence her zaman durum iş verenin bilgisi ve işi alacak kişiyi iyi incelemesinde bitiyor. İş veren olarak öncelikli olarak muhattap olduğunuz kişinin işi yapacağı alandaki uzmanlıklarını incelemek bu uzmanlık alanında yaptığı çalışmaları incelemek. Yaptığı görüşmelerde tutum, davranış ve hitap şekilleri bir çok bilgiyi özetle sunacaktır. Karşısındaki kişi hallederiz abi tabirinde davranmıyor. Her işi açıklayıcı şekilde nasıl ne durumda yapacağını ne kadar ücret gerektiğini bir çok detaylı bilgiyi sunan bir kişiyse kişinin uzman olduğunu çıkartabilirsiniz. Bunları göz önüne almadan işi veriyorsa sonra ağlamanın bir çaresi yok.

Tepki
2
@Emre ÇETİNER

Herkes profesyonel olamıyor malesef kiloyla patlıcan satar gibi firmaların isteklerini incelemeden analiz etmeden verilecek hizmet belirlenmeden bazı arkadaşlarımız fiyat veriyor.Bu iş daha detaylı ve profesyonel yapılmalı yada ikinci bir seçenek YAPILMAMALI

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Gökhan Senat
Memnun oldum... Benim adım da Erkan... İlginç bir isminiz var gerçekten... Ve çoğunlukta olmanız güzel bir durum...

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt