Mehmet Bora - Cartoon Tasarımım 3

MehmetBora

Üye
Tepki
0
@Şener CANÖZ

Aa, evet haklısınız. Bunu uygulayacağım, teşekkür ederim. :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Kusura bakmayın ama resim sürekli değişiyor, değişen pek bir şey olmuyor. Plaka bu şekilde değil uyarısı yapmıştım aynı duruyor, yansımadan kaynaklanan renk tonlamaları demiştim aynı duruyor, ön tarafta havalandırma ızgaraları demiştim aynı duruyor, ışıklandırma hataları demiştim hala hatalar var, ön cam demiştim... dediğiniz gibi cam tavanlar var ama ön camın bittiği yerle tavanın başladığı yer her türlü görünüyor, hiç bir zaman yekpare hissi vermiyor. Madem ki aracın ön görünüşüne bakıyoruz küçük küçük logolar yerine ön kaputa büyük bir resim koyarak kaplanmış hissi verebiliriz. Daha önce dikkat etmediğinizi düşünerek bir plaka ve aracın normal görüntüsünü ekliyorum sanırım anlattıklarım daha kolay anlaşılır ...

MehmetBora

Üye
Tepki
0
@ZxxxE

Teşekkür ederim uğraşınız için fakat benim için bu tasarımın tamamen gerçekçi olması, bu çizgi dizi veya cartoon tasarım olayı için fazla abes olur. İkinci olarak bu araç göstermiş olduğunuz model değil. Clio Symbol 2007 modeli.

Ön hatlarına bakarsanız anlayacaksınız anımsattığını. Ve araçtaki parlamalar, kaputta ki yansımalar konusunda bilgi eksikliğimin olduğunu da söylemiştim. Buradaki değişiklikler teknik ve çizim açısından değil, ekleme ve modifikasyon açısından. Plaka konusunda da şunu söyleyeyim. İlk plaka uzun bir app plakaydı. Dikkat ederseniz uyarınızdan sonra düzelttim fakat daha sonra dikdörtgen plakanın yakıştığını düşündüm. Tabi gayet haklısınız tekrar oldukça fazla eksiği var ama tasarımcı gözüyle bakmak yerine biraz objektif olursak benzemiyor değil. Böbürlenmiyorum da ama beğendim ben, zevk alarak yaptım. :) Ha, ''tasarımcı gözüyle bakmayacaksak senin burada ne işin var, neden yayınlıyorsun!'' diyor olabilirsiniz. Ben belki de bu konuda gördüğünüz eeen' bilgisiz, eeen' beceriksiz PS kullanıcısıyım. Bu yüzden benim açımdan, benim gözümden bakıldığında buda bir başarı niteliğinde. :)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Sözlerimin bir kısmı sanırım yanlış anlaşıldı. Sondan başlarsak "ben beğendim" demişsin bunda sorun yok ben de beğendim. Çalışırken zevk alarak çalıştığından şüphem yok ama bence sanki daha fazla detay yakalanırsa çalışırken daha fazla zevk alınır diye düşünüyorum...
Eleştirilerime gelirsek plaka demiştim değiştirdiğin (dikdörtgen) plaka da hatalıydı en basiti plaka karakteri bu değil demiştim kullandığın karakter yine hatalıydı. Renk yansımaları hakkında eksikliğin olduğunu söylemiştin ama bilmiyorum diyip kenara çekilmek işin kolay yolu. Misal şöyle bir uygulama yapabilirsin: Aracın kırmızı yerlerinin bir kopyasını alıp üzerine kırmıznın tonlarından oluşan bir gradient uyguluyabilir ve blend modunu değiştirerek benzer bir etki yakalabilirsin. Farlardakullandığın ışıklara benzer ışıkları köşelerde küçük boyutlarda kullanarak parlma hissi verebilirsin. Ön tarafa gelirsek ben de aynı model olmadığının farkındayım ama öndeki çigiler net göründüğü için bu resmi tercih ettim. Dikkat ederseniz sizin paylaştığınız modelde de çizgiler var model çok önemli değil...
Hem bir de "senin çalışmanı" eleştiriyormuşum gibi düşünme forumda paylaştın artık bizim tasarımımız oldu :) Beraberce geliştiriyoruz :) Kolay gelsin ...

MehmetBora

Üye
Tepki
0
@ZxxxE

Karakter konusunda hata yok bence. App plakanın özelliğidir karakter farklılığı. Çoğu özel plakalı ve özelleştirilmiş araçlarda farklılık katması adına görebilirsiniz bu farklı karakterleri.

Bunun haricinde, tabii ki eleştireceksiniz. Eleştiriler bana yol gösterecek ve geliştirmemde yardımcı olacak. Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. :)

Yukarı Alt