Yeni Hayat Hastanesi III Afiş Tasarımı

mr.grafik

Üye
Tepki
0
Teşekkürler Mustafa bey fakat yanlış anlaşılmasın ben okudugum okuldan övünmüyorum ayrıca ben henüz siteye çalışma yüklemedim 1 tane yükledim o da sitede görünmedi herhangi bir tepkim yok rahatım relaxım hayatıda her zaman relax yaşarım....ayrıca kimseyide eleştirme gişiminde degilim sadece görüşlerimi paylaşıyorum düşünce özgürlügü kimseye hakarette etme durumum yok öyle bir durumda şunu düşünürüm hepimiz insanız kimi fakir kimi zengin kimi kültürlü kimi kültürsüz kimi grafiker kimi doktor vb.......sadece görüşlermi yazmak istedim EGİTİM ŞART! bu egitim grafik adına olur veya başka meslek dalları önemli olan insanın egitimi alması şöyle düşünün bir silah modeli düşünün içinden çıkan kurşun 30 metreyi geçmiyor ve siz bilgi olarak bunu biliyorsunuz ama yanınızdaki arkadaşlarınız bilmiyor bu BİLGİYİ ! 50 metre ileriden biri size silah dogrulttugunda o kurşunun size isabet etmiyecegi kesin ve siz ne yaparsınız ayakta durursunuz ama yanınızdaki arkadaşlarınız bu bilgiyi bilmedigi için yere egilirler veya saklanıcak yer ararlar bu sadece BİLGİ nin ne kadar önemli oldugunu gösteren bir örnek teşekkürler iyi akşamlar...EGİTİM ŞART !

Tepki
74
Merhaba,

Maalesef, özellikle okumuş insanların cehaleti, insanı bu ülkenin geleceği hakkında karamsarlığa düşürüyor.

Sektörümüzde, birbirini çekemeyen kişiler karşısındakini aşağılamak için ilk yaptığı, "hangi okuldan mezunsun" sorusuna muhatap bırakmaktır. Tepki alınca da, "doktor olamayanların ameliyat yapamayacağı" hakkındaki ilgi bulmakta zorlandığım karşılaştırmalar yapmaktadırlar.

Özellikle bunu, kendisini yaptığı işler ile anılmasını istemek yerine, bitirdiği okul ile tanımlamak isteyenler yapmaktadırlar.

Bu işi yapmak isteyen herkes okumalı.
Okul, bu işi sistematik olarak yapar, öğretir.

Ama, bu işi yapmanın tek yolu, okuluna gitmek değildir!
Piyasada kötü işler görüyoruz. Bunların tek sebebinin "okumayanlar" olduğunu söylemek, abes ile iştigaldir.
Ne yazık ki, piyasada, özellikle çizgiüstü işlerde çok kötü işleri görüyorum. Bunların çoğunu yapanlar ise ne yazık ki okullulardır.

Bu zihniyette olanlar, şimdi okulluların iyi işler yapamayacığını söylediğimi sanacaklardır.

Bu meslekteki alaylıların sektörde okullulardan daha fazla olmasının sosyolojik, ekonomipolitik.. sebebleri vardır.

Tıp diploması olmayanlar doktorluk yapamazlar.
Ehliyeti olmayanlar araç kullanamazlar.
Ruhsatı olmayanlar silah taşıyamazlar.

Bu önermelerin hepsi doğrudur. Ama grafikerlik; doktorluk değildir.

Elmalar, ısrarla armutlarla karıştırılıyor.

Kartal bir kuştur.
Serçe de bir kuştur.
O zaman kartal=serçedir!

Güzel Sanatlar Fakültelerinde niye biraz da mantık dersleri, akıl yürütme dersleri verilmiyor?

Orhan Pamuk, beğenirsiniz, beğenmezsiniz.. Kendisini Nobel ile kanıtlamış bir yazardır.
Ama o da ne? Yazarımız Edebiyat Fakültesi mezunu değil!

O zaman Orhan Pamuk yazar sayılmaz.

Tuncer ÖZKAN

Yukarı Alt