Arama sonuçları

1. CemilAL

Photoshop CC 2014 (Diğer Sürümler İçin Extended) Dersi: Metalik Balon Yazı [3B Yazı Efekti]

Ve gerçekten çileli ve çabalı bir süreç sonunda çekebildiğim videolu anlatımım bitmiş durumda. Çok uzun bir aradan sonra tekrar ders hazırlamaya başlayabilirim inşallah. :D Ufak tefek hatalar olmuş ama ısınma aşamasındayım hala. :p Ders materyalleri ve asıl görsel psd dosyası ile birlikte bu...
  2. CemilAL

Yazı Efektleri

Çok ahım şahım çalışmalar değil kabul ediyorum ama pratik olsun diye yaptım genelde. Göze hoş gelmeyen kısımlar var mı veya hatalı yerler varsa nereler olduğunu öğrenmek için koydum. Tekrardan ders hazırlamaya başlamayı düşünüyorum da. :D Genelde yabancı dersleri videolu şekilde Türkçe ye...
  3. CemilAL

Deneme deneme 1 2

Sırf meraktan paylaşmak istediğim miladi bir çalışmam, hatırlayan hatırlar muhtemelen görünce. :D Bu sefer ki tepkileri bekliyorum heyecanla. Çekinmeyin hala adam dövmüyoruz. :P
  4. CemilAL

Information board

Bu bize okulda yaptırılan bir projeydi. Mandalina ağacı geldi bana. Onun hakkında bilgi posteri hazırlicaktık işte. Sırasıyla soyutlama, info ve pattern oluyor buradakiler. Genelde yaptıklarımızı genelde normal insanlara göstermemiz de isteniyor, bende merak ettim ne olacak sonuç diye koymak...
  5. CemilAL

Müzik Çizimi

Mimarlık fakültesinin 1. sınıf tasarıma giriş dersinin meşhur garip ödevlerinden biri olarak müzik çizmemiz istendi. Benim de şansıma elektronik müzik denk geldi. Aphex Twin - Nannou yu çizmemi istediler. Şarkının ritmini göz önünde bulundurarak analizi görselleştirmemiz gerekiyordu yani teknik...
  6. CemilAL

Kolaj, İyiki Doğdun

Bir arkadaşın doğum günü üzerine kolajımsı bir çalışma yapmaya karar verdik. Anca bu oldu aceleyle. Yorum almak istedim o yüzden koydum buraya. :p
  7. CemilAL

Merhaba!

Neredeyse üç yıldır buradayım zaten ama meraktan açıyorum bu konuyu bakayım ne olacak diye. :D
  8. CemilAL

Gold 'n Glass [Photoshop Yazı Efekti]

Gold 'n Glass [Photoshop Yazı Efekti] Neredeyse sadece Blending Options kullanarak çok kolay ve kısa bir sürede yapılan hoş bir efekt yapmaya çalışmayı düşünüyorum. :P En azından bana hoş geldi. Eğer bu yazı efektini yapan olursa buraya koysun ki daha farklı fikirler edinebilelim. Yeni...
  9. CemilAL

Photoshop Yazı Efekti Deneme

İnternette gördüğüm bir dersi çevirirken yaptım, biraz değiştirdim ama olsun o kadar. :D Dersi burada bulabilirsiniz. Yadırgamayın, basit beginner seviyesi olabilir ama bu saatte bu kadar oluyor. :D
  10. CemilAL

Bir Logonun Evrimi

Sıkıldığım zamanlarda kendime paraf ve logo olarak kullanabileceğim bir şekil yapmaya çalışıyordum. Uzun zaman sonra yeterince sade ve yeterince anlamlı bir tane buldum. Nasıl evrim geçirdiğini göstermek istedim, hem logo yapmak isteyen ve yeni başlayanlar için de fikir olur. :D Arada daha bir...
  11. CemilAL

Ambigram (Elif)

Kuzenimin doğum günü için yaptım ama biraz karışık oldu süslemeye çalışınca. Nasıl olmuş sizce?
  12. CemilAL

Yorumlarınızı alabilir miyim?

Son zamanlarda fazla boş vaktim olmuştu, bu zaman da yaptığım bazı çalışmalar hakkında yorum almak istedim. Bazıları internetteki derslerden, bazıları kendi fikirlerim. Eğer eleştiri yaparsanız memnun olurum. Eksiklerimi, varsa iyi kötü yanlarını öğrenmek isterim. Bu arada biraz egoistçe bir...
  13. CemilAL

Parlak Animasyon [Photoshop Yazı Efekti]

Parlak Animasyon [Photoshop Yazı Efekti] Photoshop ta sadece layerların blend modlarını kullanarak hoş yazılar yazabilirsiniz. Daha ilgi çekici olması için yaratıcılığınızı kullanmanız yeterli. Ben animasyon şeklinde yaptım, çok ahım şahım değil ama hoş oldu. İsteyen olursa animasyonun...
  14. CemilAL

HDR (High Dynamic Range) [Photoshop Resim Efekti]

HDR (High Dynamic Range) [Photoshop Resim Efekti] Photoshop kullanarak resimlerimize hdr görüntüsü kazandırabiliriz. Yapılışını ve göze batmadan nasıl düzenleneceğini öğrenmek isteyen olursa anlatabilirim videolu olarak. Resimdekiler kabaca düzenlenmiş, daha düzgün hale getirilebilir.
  15. CemilAL

Yapraklar [Photoshop Yazı Efekti]

Yapraklar [Photoshop Yazı Efekti] Program: Adobe Photoshop CS6 Extended Zorluk: • • • • Süre: 25 Dakika Deneme amacıyla hazırladığım bir ders. İnternette ingilizce anlatımı vardı, hem Türkçesini yapmış oldum hemde videolu hale getirdim. Ses için kusura bakmayın, pek hoş değil sesim. Bu...
Yukarı Alt