Accurate Hakkında Soru ve Sorunlarınız

Tepki
9
önce dikişini manuel yada objeleri kullanarak çiz sonra çizdiklerini seç ve sağ tıkla orda kütüphaneye ekle çıkar burdan istediğin yere gönderebilirsin

@isforo
üstad eğer 620 nin kırığını kullanıyorsan bendeki de hata veriyor ama istersen 617 versiyonunu da kur 617 de çizer 620 de işlersin

@accurate
sayın accurate kardeş kızmayın ama isminizi neden böyle koyduğunuzu anlamış değilim çünkü accurate programı hakkındaki bilginiz hakkında şüphelerim var.accurate nin 617 ve 618 versiyonlarının pulda sorun çıkardığı doğru ama 620 ve 623 versiyonlarında kırık bile olsa bu sorun yok.bence seri kullanıcılar için accurate gayet güzel:eek:

merhabalar arkadaşlar izmirde nakış kursu varmı?

accurate

Üye
Tepki
3
@emrovski

ısteyen ıstedıgı ısmı koya bılır bu ne sızı nede bır baskasını asla ılgılendırmez.... ben 6 yıldır accurate4 618 ve 620 kullanıyorum pullularda hata vermese zaten atıp tutmam ben manuel olarak yada bazen eosta yapıyorum

Tepki
0
Yardımınız için teşekkürler Emrovski yarın macroyu kaydetmeyi deneyeceğim.Ayrıca birönceki firmada 6.20 versiyonu kullanıyordum pullu desenler sorunsuz ve şahane çıkıyor.Hem tjm da hemde zsk da aynı kalitede çıkıyor.Bir sorum daha var, temel veya eksen sargıyı iğneradı gibi 5'li 7'li gibi kalın vuruşlu yapabiliyormuyuz.

Tepki
15
MRb arkadaşlar Accurate 4 de aplike yapmak istiyorumm aplikeyi yaparken önce altta zigzag atıcak ve sonra durucak makine kumaşı kesicem sonra sarmasına dewam edicekk bunu nasıl yapabilirim yardımlarınız için Şimdiden teşkr

Tepki
100
@emrovski

sayın emrosvki;
mesajlarınızda şahıslarla ilgili yorumlar yapmayınız.
bu sizin adınızla ilgili yorum yapılmıyorsa sizde buna riayet edin lütfen.

Tepki
9
@eminecik
arkadaşlar kusura bakmayın ben siteye yeni yeni takılıyorum.baktığım birkaç mesajda afedersiniz ama sidik yarışı yapıldığı kanısına kapıldım.bu yüzden hakkım olmadan laf söyledim.accurate kardeşimizden özür dileriz,kusurumuza bakmasın

Tepki
2
@residents2000

konuyu kısa yolları da kullanarak anlatmaya çalışayım.
aplike yer belirleme kontüründen itibaren başlıyorum.

"enter" tuşuna bas.ekrana minik bir ekran çıkacak.
dikiş çeşitlerine numaralardan ulaşabilmeni sağlar.
düz dikişin numarası 1'dir.
1 tuşuna basıp tekrar entera bas Q tuşuna basarsan parametrelere girersin.
dilediğin dikiş adımını da seçtikten sonra punch yaparak aplike yer belirleme kontürünü at.
kontürü bitirdiğinde onaylamak için Tab tuşunu yada C tuşunu kullanabilirsin.

aralarındaki fark ; Tab tuşuna bir kere bastığında çıkışı nereye vermek istediğini sorar.çıkış yerini tıklar Tab tuşuna tekrar basarsan işlemin tamamlanır.
C tuşunda çıkış sormaz otomatik hazırlar çıkışı.
Sol menüden Kes -Stop ve istiyorsan iğne verip işleme devam edebilirsin.

space tuşu son yaptığın kontürü seçmeni sağlar.seçip mousen sağ tuşunu cliklersen menü açılır.kopyala seçeneğini seç.
Escape ile çık.
CTRL+V ile yapıştır ve yaptığın kontürün tam üstüne ikinciyi koy.
onaylamak için mouseun orta tuşunu kullanabilirsin.yada yan menüden onayla seçeneğini.

space tuşuna tekrar bas.sağ clik - değiştir seçeneğinden sargıyı seç
yine onayla.
E ve Q ya bas (E son bloğu düzenlemek için seçer Q parametrelere girer.)
sıklığını 3,50 yada 4,00 yaparsan zigzag yapar.eksen sargı kalınlığını 2,5 yapıp koordinat mesafesini 70 yada tam tersi 30 yapacaksın ama bunu deneyerek yap.70 yaparsan sargının fazlasını içeri %30luk kısmını ise dışarı verir.ama tersi de olabilir.dene ve gör.tamam de.
bu blokların başına iğne masuradan iplik alsın diye bir iki ileri geri batış yapmayı unutma.

yine sol menüden kes-stop de.
aplikeyi kesmek için hazırladın.
aynı işlemi yeniden yapacaksın bu sefer sargı için.
yani;

space tuşu son yaptığın kontürü seçmeni sağlar.seçip mousen sağ tuşunu cliklersen menü açılır.kopyala seçeneğini seç.
Escape ile çık.
CTRL+V ile yapıştır ve yaptığın kontürün tam üstüne ikinciyi koy.
onaylamak için mouseun orta tuşunu kullanabilirsin.yada yan menüden onayla seçeneğini.
E ve Q ya bas (E son bloğu düzenlemek için seçer Q parametrelere girer.)
sıklığını 0,50 yada 0,60 yapabilrsin.yada istediğin bir sıklık..eksen sargı kalınlığını 3,00 yapıp koordinat mesafesini 70 yada tam tersi 30 yapacaksın ama bunu deneyerek yap.70 yaparsan sargının fazlasını içeri %30luk kısmını ise dışarı verir.ama tersi de olabilir.dene ve gör.tamam de.

ilk zigzagımız 2,5 mm sargımız ise pislikleri kapatmak için 3 mm oldu.3 mm yaptığın sargının koordinat mesafesini %80 yada tam tersi %20 de yapabilirsin.
burda dikkat etmen gereken verdiğin %80 yada %20 nin istediğin sonucu vermesi.

istediğimiz sonuc nedir.?
sargının fazla tarafının içeride olması.yani aplikede.
patlak olmaması için.

anlatımda anlamadığın bir yer olursa tekrar sor.nakış bilgini bilmediğim için eksik yada fazla birşey anlattıysam şimdiden kusura bakma.
umarım işine yarar.
saygılar.

Tepki
9
greeneyes üstadım aplike yaparken kopyalama yerine F1 tuşunu kullansak daha rahat olmazmı.yapıştıralım derken kaydırmayalım sonra:eek:

Tepki
2
açıkcası F1 tuşuyla ne yapıldığını bilmiyorum.
anlatırsan memnun olurum.bir şey daha öğrenmiş oluruz. :)
eminim daha faydalı bir işlemdir.

Yukarı Alt