Bayanlar daha mı iyi tasarımcıdır ?

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
4
mrb arkadaşlar

benim tasarımlarından örnek aldığım bir abim var. Bana dedi ki benim hanım benden sonra başladı ama benden daha iyi tasarım yapar. Kadınların zevki iyidir o yüzden yaptıkları iş erkeklere göre daha güzeldir dedi.

Sizce ???

Tepki
5
Ya bunu böle demek çok dar düşünmektir..Kadınla erkek arasında tasarım işinde bir fark yoktur..İnsanların arasında hayal gücü ve yaratıcılık farkı vardır.Eşinizin yaratıcılığı sizinkinden daha fazladır ama atıyorum benimki onunkinden fazladır.ama ben bir erkeğim..Sanırım bu tez çürütülmüştür..Saygılar..

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
bence kadın-erkek ayrımı yoktur, herkesin hayal ürünleri vardır,hayal gücü vardır.. Kimin hayal gücü daha iyiyse bence o gerçek tasarımcıdır

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
@Batuhi

sana şöyle söylim, karşında 2 kişi var. biri bayan biri erkek... onların tasarımcılığını neye göre belirlersin, cinsiyetine göre mi? aa bu kadın daha iyi yada aa bu erkek bu daha iyi tasarımcıdır diyebilir misin?:) yoksa eline bir kalem-kağıt verip, çizimlerine mi bakarsın.. unutma ki, çizimler hayal gücünün bir ürünüdür...

Tepki
67
Alakası yok bana dünyada iz bırakmış davinci gibi bir şahsiyet söleyin keza cinsiyeti kadın olsun

xblack

Üye
Tepki
34
Bilgisayar kullanarak tasarıma 1994 yılında başladım. O yıllarda bırakın iyi bayan grafikeri, bayan olarak çalışanı dahi bulmak çok zor. Bayanların mesleğe geç kalışını hesap edersek. Sanırım bayanlar bizden çok ileride.

Tepki
4
Bana da öyle geliyor ki bayanlar bu işi daha iyi yapıyor maalesef. Bildiğim tüm bayanların işleri hoşuma gitmiştir (yeni başlayanlar hariç)

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt