Çatlak Yüz Efekti !!!!

merteral

Üye
Kayıt
1 Ağustos 2007
Mesaj
815
Tepki
27
Merhaba arkadaşlar;

Bu photoshop dersimizde, 2 fotoğrafı birbirine kolajlayıp, yüzde çatlak efekti oluşturacağız. Bu uygulamayı, başka 2 fotoğraf üzerinde deneyip, çok farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Önemli olan elinizdeki kaynak ve yaratıcılığınızdır.

Bu zamana kadar anlattığımız dersler ile genel photoshop bilgisine sahip olduğunuzu umuyoruz. Bunun için bundan sonra genellikle yaratıcılığa ve sizin çalışmalarınıza yönelik konulara ağırlık vereceğiz.

1) İlk önce oluşturacağımız yüz resmimizi açıyoruz.2) Daha sonra da kolajlamak istediğimiz çatlamış toprak fotoğrafını açıyoruz.3) Çatlamış toprak fotoğrafını, kopyalayıp ( Select > All sonra Edit > Copy yolunu kullanarak) yüz fotoğrafımız üzerine yapıştırıyoruz.

4) Katman (Layer) panelimizinden çatlak fotoğrafımızın ayarını “Hard Light” Saydamlığını (Opacity) %45 yapıyoruz.5) Silgimiz yardımıyla gözümüze fazla gelen, mantıksız gelen çatlakları siliyoruz. ( Örneğin gözün üzeri )6) Çatlağımızın bulunduğu katmanımızı Layer > Duplicate Layer yolu ile kopyalıyoruz ve o katmanımızın ayarını da Soft Light yapıyoruz.

Ve sonuç..Kolay gelsin, iyi çalışmalar arkadaşlar..
 

merteral

Üye
Kayıt
1 Ağustos 2007
Mesaj
815
Tepki
27
önemli diil dostum tüm arkadaşlarımızdan güzel paylaşımlarını bekliyoruz :)
 

Ndesign

Üye
Kayıt
19 Ağustos 2007
Mesaj
1.361
Tepki
51
ellerine sağlık sağlam çalışma olmuş daha iyide olabilirdi biraz daha gerçekçi durabilirdi mesela genede hoş olmuş saol
 
Kayıt
29 Ağustos 2007
Mesaj
26
Tepki
1
vallah ben yeni başladım ama 1 hafta oldu daha doğrusu bende böle yaptım nasıl olmuş . Ama nedne güzel olmuşsada ben biraz paint birazda logo tasarımcısıyım kendime göre
Resim;


Burda çatlakın fazla belli olmassı suratın üstünde traktör geçmiş gibi durdu :p :( bunun yerine az daha hafifleterek faha iyi oldu :)
 

graffist

Üye
Kayıt
1 Ekim 2007
Mesaj
52
Tepki
0
mrb:rolleyes:
buraya yeni kayıt oldum pek fasla kullanmayı bilmiorm bu sitei..
Yaptıın çalışma gerçekten güsel belki biras basit ama en azından düşünüp bizimle paylaşman çok çook daha ii yinde ellerine sağlık..;)
 

AloneDevil

Üye
Kayıt
20 Ekim 2007
Mesaj
1
Tepki
0
saolasın walla kendi resmime yaptım dehşet oldu herkeş biraz korksada....
 
Yukarı Alt