Çizmeye başlamak

Tepki
3
Tüm katkılar için bir kez daha teşekkür ederim. Benim için anlamlı bir sohbet oldu. Ve bir sohbeti temel ilkeler ve prensipler üzerinden yürütmediğiniz takdirde varacağınız düzeyin Sinan SAĞIROĞLU'ndan bir adım öte olmadığını anlamama katkı sunduğu için Sn Erkan Nehir' e özellikle teşekkür ederim.
Hürmetler :)

EKLEME: Bana da biçe biçe Fahrettin Topak rolünü biçtiği için kadere teessüflerimi birde burdan bildirmek isterim. :)

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@deveningozu

Geç de olsa anlamanız ve birşeyler öğrenmeniz mutluluk verici. :)
İyi forumlar dilerim.

Funda

E=mc²
Tepki
9
Sevgili deveningozu :) yazdıklarınızı keyifle okumanın ötesinde size canı gönülden katıldığımı da eklemek isterim..Ne demek istediğinizi çok net anlıyorum ve "bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu kalabalıkların belirleyeceği fikrininde son derece yanlış olduğunu" inanarak destekliyorum..:)

Sevgiler..

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
Yok bana nasip olmaz. Yaklaşık 25 senedir süren sanat hayatım ve nerdeyse sizin 2,5 katınız kadar fazla olan yaşım sanırım bende gerizekalılık belirtileri göstermeye başladı. :)
Sizin gibi bir dahinin yanında haddim bile olamaz yorum yapmak.
Ama atalarımız çok güzel söylemiş.
Ne kadar anlatırsan anlat, bilgilerin karşıdakinin anlayabileceği kapasitedir... :)

Tepki
3
@Erkan Nehir

Mevlana'ya ait olduğunu sandığım bu sözü bende severim. Sizi kırdıysam ya da kızdırdıysam özür dilerim. Amacım benim için keyifli olan bi sohbeti esprili bir biçimde sonlandırmaktı. Maksadı aştıysam tekrar tekrar özür dilerim. Yaşınızın ya da sanat yaşamınızın benim yaşıma olan oranını ise sizi haklı çıkaramayacığını belirtmemi ise sizden yaşca çok küçük birinin ufak bir şımarıklığı olarak görün lütfen.
En içten saygı ve hürmetlerimle.

Erkan Nehir

Uzman Üye
Tepki
53
eee bardak n'oldu? Çizmeye başladınız mı? Ve bardak sürahiye dönüştü mü? :D

Tepki
3
@Erkan Nehir
Bardağın akıbetini #11 nolu girdide belirtmiştim aslında abi. Gözünüzden kaçmış olsa gerek :)
Hürmetler.

Yasemin Ertosun

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
Cevap vermek için baya bir geç kaldım :)

'Dünyadaki hiç bir şey değişmez, değişen sizin dünyaya bakış şeklinizdir ve onu nasıl gördüğünüzdür ve işte bu bir sanatçının yaptığı şeydir… başkalarının yeni bir deneyim kazanması için, sanatçı bilinen deneyimleri yorumlar ve sunar'

cümlesinde anlatılmak isteğim şey her ne kadar açık ve net anlattığımı düşünsem de... bazen ne kadar anlatırsak anlatalım karşımızdakiler ya anlamak istedikleri kadarını yada anlayabilecekleri kadarını anlarlar ...

Çizmek için bir kadın ele alalım mesela;

Salvador Dali

yada Pablo Picasso

yada Leonardo Da Vinci

yada benim bir çizimim

Hepimiz aynı şeyi bir kadını çizmişiz ama ne kadar farklı yorumlamışız.... Neden acaba ?

Not: görseller silinmiş en kısa zamanda tekrar düzenleyeceğim...

Tepki
3
@Yasemin Ertosun
Yasemin Hanım eğitim amaçlı açtığınız başlığı amacından ayrı bi mahiyette ele aldık. Evvela bunu anlayışla karşıladığınız için teşekkürler. Sorduğunuz sorunun kendimce açıklamasını daha önceki açıklamalarımda (4-7-9 nolu girdiler) yapmaya çalıştım. Tekrara düşmemek adına girdi nolarını vermekle yetiniyorum. Yapacağınız katkı ile sohbetin içeriğinin daha da zenginleşeceği inancındayım. Bu arada çalışmanızı oldukca başarılı buldum. Umarım bir gün bende çalışmalarımı Dali, Picasso, Da Vinci gibi ustaların yanında paylaşıcak özgüvene sahip olurum.
Saygılar.

Yukarı Alt