Corelde ortalama yardım

Durum
Konu kapatılmıştır.

sinan oz

Üye
Tepki
0
@Fatih Coşkun
nudge offset'i nereden buluyoruz arkadasim?

AhmetDemir

Üye
Tepki
0
öncelikle sunu belirteyim nesneleri yatayda eşit aralıkla hizalamanın kısayolu shift + p tuş kombinasyonundan gecer dikeyde eşit aralıkla hizalamak içinse shift + a tuş kombinasyonu kullanılır. bunun dısında b(bottom) alttan, t(top) üstten,c(center) yatay merkezden ve e harfide dikey merkezden objeleri hizalar. gelelim belirli aralıklarla cogaltmaya yada tasımaya bunun için menu cubugunda yani nudge yazan kısımda sag tıklayıp transform secenegini aktif hale getirmelisiniz burada en sagda relative to object diye bi secenek goreceksiniz ona bir kez tıklarsanız bu kez en solda x ve y koordinatlarının sıfırlandıgını gorursunuz işte burada x yatay yada y dikey duzlemde cogaltmak istediğiniz nesnelerin aralagını bir kez yazmanız yeterlidir orneğin x yonunde 10 mm aralıklarla nesneyi cogaltmak yada tasımak istiyorsunuz x değerine 10 girdiğiniz takdirde nesneniz 10mm oteye tasınmıs olur ve ctrl + D tuş kombinasyonunu kullandıgınızda 10mm aralıklarla nesnenizi cogaltmıs olursunuz umarım yardımcı olabilmişimdir....

Tepki
0
sedatcığım ben hep pratikte çalışıyorum mesela soruna sağ dörtgenin sol çizgisiyle sol dörtgenin sağ çizgisini baz alıp bir kare çiz daha sonra kendi kareni ortasına getir en sonunda da e ve c harflerine bas ii günler

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@Emine Şahin

Bu soruya Emine Hanım'ın verdiği cevap doğru ve kafidir. Daha fazla uzamaması adına konuyu kapatıyorum.

Saygılar..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt