coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
:)

yardımcı olabildiysem ne mutlu.... yine bi sorun olursa yazın lütfen

Tepki
0
benim sorum şu resimleri nasıl cmyk ya ve ya rgb ye dönüştürebiliriz ? aslında şu color management(renk yönetimi) i anlatsanız çok yardımcı olmuş olursunuzz. cevaplarınızı bekliyorum...

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
@anaksimender

resimlerinizi MOD'unu değiştirme aşağıdaki gibidir....

Color Management (Renk Yönetimi) ise corel in kısaca renk kalibrasyonun uyapmanızı sağlar. bu baya bir ayrıntılıdır ama nedendir bilinmez kimse kullanmaz.

burada bulunan kısa hazır kalıplar işinizi görebilir. mesela siz bir matbaa işleri ypıyorsanız burdaki ayarınızı professional print olarak belirlemeniz gerekmektedir.

ahmet bağ

Üye
Tepki
0
@GreenEyes

arkadaşım düz renklerde aydinger(asetat) kağıtlarda sorun yaşamıyor olabilirsiniz fakat öncelikle tram çalışmalarınızı mecburen daha doğrusu sağlıklı bir sonuç alabilmek için film olarak çıktı almalısınız çalışmasını yaptığınız tramları sizin bilgisayarda yapma şansınız yok tramlar renk ayırım merkezlerindeki film makinelerinde çıktıları alınmadan önce makine üzerinden verilebilir yani normal yazıcılar aracılığıyla yapabileceğiniz bir iş değil.kolay gelsin

epataz

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben bu programda da yeniyim bana herhangi bir haritayı alıp üzerindeki renleri veya çizgileri vektör olarak dxf olarak kaydetmek istiyorum. Bunu da resim üzerinden seçeceğim renge göre yapmasını istiyorum. Bu proğramda bunları yapabilir miyiz?

emkurt

Üye
Tepki
0
arkadaşlar kabartma efekti nasıl kata bilirim herhangi yaptığım bir logoya nerden ve nasıl yardımınız için şimdiden TŞK.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@figo

tramları bilgisayar üzerinde photosop ile istediginiz ölcüde verip önizleme yapabilirsiniz hertürlü yazıcıda cıkıs alıp kontrol edebilme sansınız vardır renk ayırım merkezlerindeki film makinelerin extra özelligidir tram verebilmek lakin makinaya isi gene biz manuel olarak tramlı vermemiz gerekir umarım aydınlatıcı bir bilgi olmustur iyi forumlar iyi calısmalar

Tepki
6
@emkurt

Corel photo paintte yapabilirsin calistigin seyi bitmapa cevirip corel photopainte atmalisin orda effect menusunden plastic secenegini tiklayarak istedigin olcude kabartma yaparsin azicikta embos kullaninca super oluyor kolay gelsin

Tepki
6
@epataz

tabikide yapabilirsin ancak haritayi bastan cizmen lazim aslinda zor gibi gorunur ancak cok kolay ve eglencelidir. arac kutusunda istedigin turde kalemler bulablirsin.istedigin rengi vermek icinse termometre gibi siringa gibi bisey var onu secip rengin ustune tiklaman yeterlidir o sana renk degerlerini soyleyecektir.Cizdigin alana alt sag kosede bulunan kucuk kutucugu cift tiklayarak renk bolumune gelirsin daha once aldigin degerleri oraya girmen yeterlidir kolay gelsin...

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt