coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
arkadaşım senin söylediğin yöntemle baktım resimlerin hepsini cmyk yapmışım ama bitane rcb var hepsine teker teker baktım hangisi die hepsini cmyk gösterio nasıl görebilirim bu tablodan hangi resim rcb kaldı die file - document proparties komutundan

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Object Manager den bakarsanız hangi resmin CMYK hangi resmin RGB olduğunu görebilirsiniz.

Sinan Koca

Üye
Tepki
0
selamunaleykum arkadaşlar.benim sorunum corel A.R.M..bunun sebebbi nedir ve nasıl çözümleyeceğim bi yardım lütfen.x3 kulanıyordum.eskisinden daha hızlı bi pc de olmama rağmen simdide bu sorun çıktı.bazen A.R.M çıkıyor bazen direkt corel kapanıyor çalışmalarım yanıp gidiyor:(.neden olabilir acaba..şimdiden teşekkürler..

bu arada dün x4 kurdum yine aynı sorunu yaşıyorum..

Tepki
31
bu sorunu arasıra bende yaşıyorum henüz çözüm bulamadım işlerimi hep kaydederek diziyorum

çözümü bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim:)

yeniden kurma sorunu düzeltmiyor pc yi formatladğımı halde sorun gene çıkıyor

Sinan Koca

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim ama bunu defalarca yaptım :) son çare format atmayı düşünüyorum çözüm olurmu..

Tepki
31
internette biraz araştırdım ve bunu buldum

sayfayı cıktıgı anda o sayfayı kaybetmek içim escape tıkla ve dosyanın boyutunu kücült. büyüklükten kaynaklanabilir

çalıştığınız dosyalar büyük ise corel bu şekilde dosyayı kapatbiliyormuş bidaha çıkarsa bunu deneyip sonucunu buraya yazmak lazım

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Bu sorunların en büyük nedeni kullanılan corel draw programının lisanslı olmayışıdır. Lisanslı corel drawlarda bu sorunlar bu kadar çok ortaya çıkmazlar.

Tepki
31
malesef lisanslı olmasına rağmen arasıra en olmadık yerde bu sorunla karşılaşıyorum

bir sorunum daha var onuda buraya yazmak isterim

corel de bazı dosyalarım 1 mb bile olmaması gerekirken 100 mb bile aşabiliyor corel bazı dosyalarımı bozuyor ve bunu genelde çalıştığım sayfaya başka dosyalardan import yaptığım zaman ordan birkaç bişey alayım kaydedeyim 600kb dosya 185 mb kadar çıkabiliyor

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Daha önce bu şekilde bir sorunla hiç karşılaşmadım. Ama araştırmaya çalışacağım. Elime kayda değer veriler ulaşırsa sizler ile paylaşırım.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt