coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

cengaver71

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar, aranızda matbaacı olanlar bilir, yada baskı işleri yapanlar.
Ben 50x70 cm. kalıba, kartvizit demosu yapmak istiyorum,
bu ölçülere standart kartvizitlerden 72 adet kartvizit sığacak,Sığmasına sığar ama,
kolay yolu varmı bu işin...?
Sizlerden ricam eğer bu demo hazırlama olayının kolay bir yolu varsa bana yardımcı olsun lütfen,

Hele de çift taraflı kartvizilerde...

Eğer bu işin püf noktaları varsa, renklerin daha iyi çıkması için,hangi kartviziti nereye koymak gibi...
yardımcı olursanız sevinirim...

U

User

Misafir
bütün matbaalarda mantık aynıdır. 1 kalıp yaparsın ölcü içerisine ve o kalıbı sürekli kullanırsın bunun daha kestirme yolu yok..

cengaver71

Üye
Tepki
1
Mehmet Abi, ben o 72 adetlik kartvizit demosunu ( yani 50x70cm.) corel de hazırlamayı sormuştum,
senin bahsettiğin de corel demi oluyor anlamadım,

yaa ben corelde 50x70cm. ölçüyü veriyorum, kartvizitleri de tek tek koyabilirim ama
sorun şu;
kartvizitleri yerleştirirken aralarında boşluk kalmaması ve çift taraflı kartvizitleri yerleştirirken de arka yüzünü doğru yerleştirmek lazım.

Ben corel de bu kartvizit yerleştirmenin kolay yolunu soruyorum,

Mehmet abi seni de bunaltmak istemem ama,yardımcı olursan cennetin kapılarını aralarsın inşallah...

U

User

Misafir
yardımcı olmak görevimiz. sitemiz de bu amacla acıldı zaten. tek sorun su online olmayabiliriz yada vaktimiz olmaya bilir ama en gec cevaplar verilecektir. biliyorsunuzki herkesin yasam sorumlulukları var.
aslında yapmak istediğin sey cok zor bir mesele deil corelde ölcünü ac kartvizit sablonunuda yap sablondan 2 adet olsun 1 arka için 1 de ön için. calışmları yaptıktan sonra onları oraya dizmesi cok kolay.
secili iki neseyi birbirine ortalamak için C ve E tuslarını kullanırsan cok rahat edrsin tabi grupla önce çalışmanı... istersen yarin aksam ders olarak atabilirim bu konuyu..

redbull

Üye
Tepki
0
arkadaşım sen sanırım tramlarla ilgili problemin var. syn mehmet bey bunlarıda uygulamalı olarak gösterirse bende sevinirim. teşekkürler.?

U

User

Misafir
@redbull

tramlar flekso baskı sisteminde hayati önem taşır ofset baskı gibi deildir.
flekso baskı tamamıyla trama baglı olarak baskı yapar o yüzden tasarımı yaparken
tram degerlerini çok iyi ayarlamak gerek. mesela beyaz bir zemin düşünün orada yüzde 1 bile beyaz tarm verseniz tramlar üstüste basıldıgı zaman 8 renk baskı vardır mesela fleksoda bu verdfiğiniz yüzde 1 lik deger 8 renktede çıkacagı için seçmiş olduğunuz beyaz üst üste binen yüzde 1lik 8 adet farklı renk sizin beyazınızı ya koyu griye yada farklı bir renge ceker. o yüzden flkeso baskıda tram degerleri çok önemlidir.
ofset sistemi farklı flekso sistemi farklıdır. fleksoda tram olayına çok dikakt etmeniz gerek.

Shahyn

Üye
Tepki
0
corelde bir çizimn etrafının kaç cm yada mm olduğunu anlayabileceğimiz bi sistem varmı??? benim bildiğim yok ama hayati önem taşıyan bi iş var ve buna ihtiyacım var çözümü bulamadım. makrolarla yapılabilir belki ama ilgili makroyu da bulamadım.. mehmet abi özellikle sen acil olarak bi cevap yazabilirsen sevinirim... örneğin bir "A" harfinin etrafının kaç cm oldğunu öğrenmek istiyorum. mezuro mantığı yani. bu şekil bi yuvarlak da olabilir bir kare de... eğer böyle bir özellik yoksa elle yapmak zorunda kalıcam... çok zaman alıcak malesef :(

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt