coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
U

User

Misafir
selam. ctrl+J ile options ayarlarına gir asagıda gösterdiğim yeri punto olmaktan cıkar mm olsun. ozama normal ölçü yerinde punto deilde mm olarak nesnenin yada fontun ölçüsünü görebilirisin.
kelimeyi yada cümleyi ctrl+k kısa yolunu kullanrak dahada hızlı yapabilirsin. metinde ctrl+k önce
cümle cümle ayırır sonra ctrl+k kelime kelime ayırır sonrada ctrl+k harf harf ayırır istediğin harfin yüksekliğinede öyle bakabilirisin. kolay gelsin.
bu normal ve mantıklı olan yoldu 2. yolu ise yine fontunu ayır harf harf olsun sonra ctrl+Q yap yazıyı konvertle. normal ölçüyerinde harfin ölçüsü görünecektir.

redbull

Üye
Tepki
0
Mehmet Bey Şu Tram Olayinida AÇikliga Getİrİrsen Uygulamali Olarak Memnun Kaliriz.
TeŞekkÜrlerr.

U

User

Misafir
@redbull
arkadasım tram olayında acıklanacak bir sey yok aslında.
degrade dediğimiz olay vardır acıktan koyuya dogru yada koyudan acıga dogru gider arada gecişler vardır ya renk tonları işte onlar tramla oluşur. renkler yüzde ile baslar asagı yada yukarı dogru cıkan yüüzdeler tramdır.
renk doygunlugu ufak noktalarla verildigi için o ufak noktalara tram deriz. bu kadar basit. yine takıldıgınız sormak istediğiniz yer olursa elimizden ne gelirse baş tacısınız..

U

User

Misafir
@ermavi

başlat
programlar
coreldraw grafik suite
font naviginator
yolunu izleyerek font noviginator programını aç. ordan find font secengini sec gerisini o halleder. kolay gelsin.

U

User

Misafir
@ermavi

arkadasım suan köydeyim pazartesi yani yarin yada salı günü eklerim indirirsin..

Tepki
0
slm ben daha önceden yazdığım yazıyı convert to curves yapıp oynama yapmıştım şimdi ise yazdığım yazı fontunu bulamıyorum bunu nasıl bulabilirim teşekkürler.

ebra

Üye
Tepki
0
arkadaşlar corelde nasıl renk tanımlanır yani renk değerlerini girip renk tanımlamak için ne yapmalıyım ben mixerden yapmaya çalıştım ama rengi tanımlamayı başaramadım yardımcı olursanız sevinirim

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt