coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

Meman Çiçek

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
39
@hürrem

O Zaman Emine Arkadaşımın Anlattığı Şekilde Yapabilirsiniz... Kolay Gelsin...

Tepki
100
sevgili hürrem eğer sorununuz dosyanın büyüklüğünden kaynaklanıyorsa, ki anladığım buydu.
o zaman çok basit bir şekilde çalışma sayafanızdaki bütün çalışmayı pick tool aracınıza çif tıklayarak seçili hale getirin.
property bar üzerinde bulunan % yüzde ile oynayarak küçültün.
örneğin %10 oranında küçültün.
ve kaydedin.
kaydettiğinizde göreceksinizki çalışmanızın boyutuda küçülmüş.
sonra kullanmak istediğinizde yüzdesini tekrar artırıp kullanabilirsiniz.
saygılar..

Tepki
0
yok hayır şimdi biz kitap çıkarıyoruz bunun için matbaa bizden bu çalışmaları pdf kaydetmemizi istiyor ama fazla sayfa olduğundan bunların kendi ağırlığında değilde sıkılaştırılmış olarak ağırlıkları düşmüş olarak(çalışmanın orjinal boyutunu düşürmeden) istiyor bunun içinde ppd uzantılı bir eklentiyi bulup yazıcıya tanımlattık ama bunun ayarları var onu soruyorum emine hanım

demir-fe

Üye
Tepki
0
slm arkadaşlar
hazırladığımız tasarımı baskıya veririken nasıl bölümlere ayırıyoruz?
cros çizgilerinide nasıl veririz
baskıya hangi formatta verilir

Tepki
74
konuyu coreldraw soruları ve sorunlarının içine açtığınız için coreldraw kullandığınızı düşünerekten

1.baskıya verirken nasıl bölümlere ayırıyoruz demişsiniz bundan birşey anlamadım yaptığınız iş neki bir bölüme falan ayırmanız gerekmiyor

2.cros çizgilerini freehand tool aracıyla yarım cm'lik bir çizgi çizerek ve bu çizgileri işin baskı aşamasından sonra kesilecek yerlerine yerleştirebilirsiniz

3.baskıya gönderirken işinizi mutlaka convertlemenizi tavsiye ederim ve cdr. formatında gönderebilirsiniz yaptığınız çalışmayı çünkü bütün filimcilerde hemen hemen bütün grafik programları vardır

Hilmi Kaya

Üye
Tepki
0
merhaba;
corel 12 de worddeki gibi tablo oluşturabilirmiyim?

pardon;
Tablo,irsaliye.fatura Hazırlama(görsel dersler 10) başlığı altında gayet güzel anlatılmış.Teşekkürler Emine Hanım.

Tepki
0
merhaba benim bir soru olacak. freehandli bir işi corelde açmak istiyorum fakat işin değerleri ve görüntüsü değişiyor, değişmeden atma imkanımız var mı? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt