Dedim ki...

user9

Grafiker
Tepki
80
Bu gün ilk kez ne kadar yorulduğumu fark ettim, ilk kez her şeye rağmen İstanbul' dayım diyemedim ve ilk kez İstanbul' u yorgun hissettim, gitmeye hazır bir kadın gibiydi adeta. Kendinden ve tövbelerinden uzak. Annesini özlemişti sanki, tıpkı benim gibi, sabah uyandığında annesine sarılmak istemişti tıpkı ben gibi. Öyle ki göğsünün ortasına hançer gibi saplanmış acının biricik tesellisi olacağından emin; annesini özlemişti, anne kokusunu özlemişti. Bu yüzden olsa gerek sabah yastığa yorgana başka sarıldı, tıpkı ona sarılır gibi, içine çekti havayı onun kokusunu çeker gibi. Dinledi içinde var olan bütün sesleri, saydı ki onun sesi. Ne güzeldir anne özlemi hiç yarım kalmaz ve ne güzeldir anne özlemi hiç yarıda bırakmaz.

İlk kez her şeye rağmen iyi ki İstanbul' dayım diyemedim. Çünkü bu gün İstanbul annesini özlemişti, tıpkı benim gibi.

Hümeyra Can 15 Temmuz 2013 (özlemlerimi içimde tutamazken)

user9

Grafiker
Tepki
80

Şimdi olayın bam telini incitmeden değinelim;
"Sen delisin, çatlaksın, sıyırmışsın. Ama sana bir sır vereyim mi iyi insanların çoğu böyle" diyen film repliğinden sonra. oturup düşünüldüğünde nihai hakikat ortaya çıkıyor. Evet, iyi insan olmak ve insan kalmak deliliğin kaçınılmaz hali. Aşka değer verip sadakatin vicdani kollarında tercihlerine yol çizmek. Güven duyulacak insan konumunda kalıp gerçekten sevmek ve dürüstlüğünden ödün vermemek. Her şey seni aldatmanın ve yarı yolda bırakmanın çıkmazına iterken, melek ya da şeytan kalmanın tercihleriyle boğuşup, şeytana galip gelmek. Birileri her zarar verdiğinde ardında kırılıp kalmış kanatlarının siyah mı beyaz mı olduğuna tereddüt etmemek. Herkesin vazgeçtiği o anda tek başına inanıp yola devam etmek. Ve inanmak cennetin varlığına, emin olmak "adın gibi, ölüm gibi".

ve

Dedim ki; sevmek işgal altında olsa da terk edilmeyecek biricik ülke.
Ve sordum; hep yarın varsa olacaksa, ki var, acıya demir atmak niye?

Nice deliliklerimize olsun, çok şükür akıl bize hala dönmedi :)

(Akıl tutulmasında beyin kurduna dönüşürken ben :rolleyes: Hümeyra Can 18.07.2013)​

Yukarı Alt