Dök İçini Rahatla !

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Yahu arkadaşlar şu sıralar işlerim pek bol yapacak zaman bulamıyorum. Ama işler çoğaldıkça ben yavaşlıyor ve tembelleşiyorum. Elimde iki iş varken daha seri ve verimli çalışıyorum şu an elimde bitirmem gereken 9 iş var ama ben forumda geziyorum. Gündüz kadın programlarını izliyorum. İşten kaçabilmek için elimden geleni yapıyorum. Günün abartısız en fazla 3-4 saati çalışıyorum. Napmam lazım doktora mı gideyim bilmiyorum. Bu gidişler güvenirliliğimde azalacak.

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
@clenzi

Hangi amaçla yazılmış olursa olsun, üzerime alınacağım çok kısım var. Biraz yüzsüzüm sanırım :)
Tek bildiğim okuduktan sonra anathemaya sardığım. Kaçtıkça kovalanır insan, hüzünden kaçarken içinde bulursun aniden kendini. İstemediğin ne varsa içine atar, sonra savaşta çıkar hepsi bir bir ortaya.

Seni sevmek güzel, çok güzel...

zynp

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
99
@clenzi

Anladım ki; Gerçek dost canmış, aileymiş, hayata karşı dimdik durabilmekmiş. İnadına sevebilmekmiş.
Öyle afilli sözler yazamam belki ama, çok severim, çok severim...

İyi ki varsın bebeğim. :lol:

futurist

Üye
Tepki
9
@GürhanErkal

alışkanlıklar yeni alışkanlıklar doğuruyor. sizi tanımadığım için çalışmak istemiyorsunuz diye psikiyatrise gidin demek fazla karamsarlık olur ama aynı ilgisizlik özel hayatınızda da varsa o zaman evet düşünebilirsiniz gitmeyi.. çok bilindik bir cümle ama depresyonda olabilirsiniz.Her dönem insanın yaşadığı şeyler..

rutin bir hayat yaşayınca böyle şeyler olması çok normal. bu yüzden önce tavsiyem bir teneffüs verin kendinize.

hep yapmak istediğiniz ama hep ertelediğiniz bir aktivite seçerek onu yapın ..faydalı birşeyler olursa daha etkili sonuç alırsın.
mesela yüzme bilmiyorsan yüzme kursuna git,
yada dans dersi al
yada at binmeyi öğrenebilirsin
yada dalgıçlık kursu..artık o sana kalmış. ama sınırlarını aş derim.
bu dediğim garip ama yaparsan çok faydasını görürsün. ben kurs istemiyorum diyorsan bir iki günlüğüne şehir dışına hatta paran ve imkanın varsa yurtdışına çık. eğer yok oda olmaz diyorsan şehir içinde hiç gitmediğin yerleri gezebilirsin.

kadınlar saçını kestirir mesela küçük birşey gibi görünebilir ama erkek için asla giyme dediğin bir tarz takım çiçekli gömlek gibi birşey alabilirsin. işyeri mobilyalarını değiştir. Part time bir yerde çalışabilirsin.
neden sayıyorum bunları rutin hayatında kırılma noktaları olacaktır.

son olarak birkaçta film tavsiye edeceğim:
1-DÜN ASLINDA BUGÜNDÜ
2- GAME (michael douglas)
3- 3 İDİOT
izledikten sonra yorum yazarsanız sevinirim. ne düşüneceğinizi merak ediyorum.

bende arada böyle hissediyorum. ama depresyona girmenin en güzel tarafı: DEPRESYONDAN ÇIKMAKTIR.
ben diyeti yaş pastayla kutlayan adamım :))))))

sağlıcakla kalın

.

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@futurist

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Sık sık değişen bir depresif yapım hep vardır. Ama dışarı yansıtmam o konuda haklısınız.

Yukarıda saydığım durum 2 ay öncesindeydi bırakın 9 -10 işi 12 iş vardı elimde. Küçük boyutlu bir ajans gibiydim maşallah. Ama ben deniz ne yaptım:) ön ödemesini aldığım ve 3 haftamı verdiğim büyük bir işin parasını iade ettim. 3 ertelemeye rağmen ayda 1000 - 1500 Tl getirebilecek devamlılığı olan bir işe 2 haftamı verdikten sonra salladım:) Ve irili ufak bir çok işten sanırım sadece 4-5 tanesini bitirdim bir ayda:) Yıllardır istediğim bilinirliliğe, networke ulaştım ama içine ettim açıkcası (özür dilerim) Bütün bunları paraya ihtiyacım varken yaptım daha kötüsü.

Ve zaten çalıştığım bir arkadaşımın firmasında devamlı olarak işe girdim. Çünkü artık freelance olmak bana yaramıyordu safi tembellik yapıyordum. Şimdi en azından işveren arkadaşın itimatını sarsmamak için işimi zamanında yapıyorum böyle bir çözüm yolu buldum:)

Bir sinefil sayılmam ama çok film izler ve takip ederim. Saydığınız filmlerden 3 idiot hariç diğerlerini izledim.

Game zaten bence kült olacak bir filmdi. Ben filmin anafikrinden çok oluşturduğu evrene takılırım yapımdan olayı. Ama ne demek istediğinizi anladım. Sanal korku ve stresslerle dolu başkalarının yönlendirdiği bir ortamda yaşıyor olabiliriz. Sanırım öyleyiz de biraz.

Dün aslında bugündü çok eğlenceli idi. Hayatın monotonluluğunu basma kalıplılığı ve bunları aşma çabasını çok iyi anlatıyordu film.

Her ikisini de beğendim. 3 idiot bunlar derecesinde kaliteli bir film ise izlerim araştırmaya başladım.

futurist

Üye
Tepki
9
Birşey değil. şimdi yorumumu tekrar okuduğumda fark ettim.
yardımcı olmak istediğimden umarım haddimi aştığımı düşünmezsiniz.
karşımdaki herkese empati kurarak yaklaştığımdan bazen fazlaya kaçabiliyorum.
düşündüğümü söylemek genelde başıma hep iş açmıştır. politik olmayı hiç başaramadım :)
3 idiot çok kaliteli bir hint filmidir. hint filmi deyince çok önyargı oluyor.
bende izlememek için çok direnip sonra izledikten sonra ertelediğime pişman olduğum filmlerden.
aklıma gelmişken film kitap gibi birşeyleri bu formda nerde paylaşabiliriz. süper bir grafik kitabı verebilirim

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Hint filmlerini severim ben özellikle danslı müzikal şeklinde olanları:) Bir tek avrupa filmlerine karşı önyargım var. Bollywood, kore ve honkkong sinemasını ayrıyetten severim.

Yukarı Alt