Emprime Soru - cevap

Durum
Konu kapatılmıştır.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5

sevgili arkadasım pen i sectiğinde kalem seceneklerini işaretledğim yerdekiler gibi secersen içerden ve dışardan cizdiğinde cntrl+enter yaptıgında aynı coreldeki gibi içte kalan kısmı zemin olacak şekilde kanala yapıştırabilirsin iyi çalışmalar

lepka

Üye
Tepki
0
hocam teşekkür ederim lakin istediğim sonucu alamadım.sanırım yanlış anlattım.şöyle söyliyeyim.ben bir alanın etrafını path ile çizdikten sonra ona rengi nasıl vereceğim.ayrıca o alanın içindeki yuvarlak kısımları bir türlü konvert edemedim photoshop ta.

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
dostum bir alanı path ile cidikten sonra ctrl+enter yaparak secili hale getirdikten sonra yeni kanal acmalısınız bu kanal çiziminizi renklendirmeye yarar o alanın içindeki yuvarlak kısımlarıda tekrar çizip aynı yöntemle baska bir kanala atıp diğerinden siilmelisiniz bölelikle istediğinize ulaşmanız mümkündür lakin yukarıda anlattıgım resimli sistemde bu yöntemin aynısıdır :)

Tepki
0
Slm Super Turkısh Man...phtshopda tramlı bir çalışmada renk ayırımı yaptığımda ayırım yaptığım renk kanallarını channel özelliklerinden spot renk olarak belirlediğimde solidity %50 olarak standart geliyo bunu değitirmeliyimmi yoksa aynen brakmalıyım mı....Daha doğrusu bu % değer neyin belirleyicisi...

AybiWeb

Üye
Tepki
0
Mesela Bir Desenimiz Var 8 Renk ben onların Renklerini Düşürüp 4e indirmek istiyorum.! Hangi Programda yapılıyor. Beni Aydınlığa Kavuşturursanız Sevinirim.

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,ben aranıza yeni katıldım..
emprime üzerine forum açan yetkililere, yardımlarını esirgemeyen, bilgilerini saklamayan, paylaşımcı desinatör arkadaşlara çok çok teşekkür ederim,mesleğim grafikerlik, emprime sektöründe kısa bir süre çalıştım, bu süre zarfında desenleri corel de çalıştım,corelde bi problemim yokdu fakat photoshop da tram olayını (tram değerleri vs..),bi desenin photoshopa çağrıldıktan sonraki aşamalarını vb. bilmediğim için, piyasada,internette emprime üzerine kitap vb. kaynak bulamadığım için bu konuda çevremde tanıdığım hiç kimsede olmadığı için ayrılmak zorunda kaldım.
Photoshop da desenin çağrılmasıyla birlikte çıkışa kadar olan aşamaları (çıkış da dahil) bilgi verecek, yardımcı olucak biri varsa minnettar kalırım..
Saygılar

trend

Üye
Tepki
0
Path kullanırken öncelikle fill seçeneği için ayarlarınız anti-aliased kutunuz kapalı olmalı. Yoksa pixel artıklı dolgu elde edersiniz. İkinci olarak path ayarlarınızdan önce Brush seçeneğinizde ince ayarlar yapın. Spacing ayarınız %0 olmalı. En pürüzsüz çizgi ayarınızdır. Bir önemli noktada Resolution. Şayet 300 ün altında dosya çalışıyorsanız birim kareniz iri olacağından eğimli çizgilerde girinti çıkıntılarınız belirgin olacaktır. İdeal 400 ve hatta testilde geçerli olan 508 pixels/inch ayarıdır.

Başarılar

@ygmr87

Tepki
0
slm merhabalar ben yeni başladım ve sizden biraz yardım istiyorum bi grafği tarayıcıdan aldıktan sonra nasıl çizim yapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşk

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@kasapcarlos

çok affınıza sıgınaraktan uzun süredir işlerimin yogunlugu nedeniyle foruma pek fazla bakamadım

&50 solidly standarttır bu ayar rengin şeffaflıgı ile alakalıdır tramlarınız üst üste bindiğinnde renk geçişlerini görmek istiyorsanız 0 renk geçişlerini görmek istemiyorsanız 100 olarak ayarlayınız yani yükselttikçe renk netleşir düşürdükçe şeffalaşır iyi forumlar

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@canan21dekmen

sorunuz pek açıklayıcı değil sanırım yolun başındasınız tarayıcınızdan aldıktan sonra eğer deseni path yolu ile çizecekseniz kalemi seçmelisiniz lakin renk alma yöntemini kullancaksanız select color range seçeneklerini kullanmlısınız iyi çalışmalar

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt