Emprime Soru - cevap

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
internetten buldum eğitim merkezini (baskı desintaörlüğü)

yasak3

Üye
Tepki
0
kontur kalınlığını orantılı büyütmek için yanlış hatırlamıyorsam bir yerde okumuştum ama tam emin değilim convertlemek faydalı oluyor du gibi bi deneyin isterseniz

Tepki
0
@desen_desen

7 Renkli Bol Tramlı Bir Desen Olmaz Önce Bunu Aklından Çıkar 7 Renkli Desen Olur Ama o 7 Rengede Tram Verirsen Vayyy Haline :D Ancak 7 Renkli Görüntüyü Elde Edebilmen İçin Deseni CMYK Modunda Çalışırsın Tramlarda Üst Üste Bindiğinde Farklı Renkleri Elde Etmiş Olursun...

Tepki
0
@yunusemre19

Bu Soruyu Kim Sormuş Ben Göremedim Siz Sorduysanız Evet Convert Etmeniz Lazım Orantılı Büyümesi İçin Yani Kısaca CTRL+Q Bu İşlem Yazı Karakterlerindede Geçerlidir Ancak Şöylede Bir Durum Var Eğerki Konturu Convert (CTRL+Q) Ederseniz Kontorun İç Tarafında da İnce Bir Çizgi Oluşucaktır Renksiz Olduğundan Görünmez Eğerki Convert ettiğiniz Kontura Tekrar Kontur Rengi Verirseniz İçteki İnce Çizgide Görünür Ve Deseni Büyüttüğünüzde O Kontur Küçük Kalır Görülmez Ancak Çıkışta Görülür Onu Mutlaka Bulup Silmelisiniz Rahat Bulmak İçince Convert Ettiğiniz Konturun İçini Şeffaf Renksiz Yapıp İç Kısma Tıklamak Tek Tıklamada tutturamaya Bilirsiniz

seymenkg

Üye
Tepki
0
merabalar oncelikle soruları yanıtsız bırakmayan desınator arkadaşlara cok tesekkur ederım.bende bu mesleğe yenı adım atmış biri olarak benımde bi sorum olacak cvplayan arkadaşlar olursa sevınırım.mesela bıtmad bı resmi scanerdan photoshop a aldım,desenin renkllerini color range veya baska bir secim aracıyla secip ayrı bir layerde acıp mı flime gondermem gerekiyor.flimi dısarda yaptırıyoruz.şimdiden teşekkur ederim.

seymenkg

Üye
Tepki
0
artı desendekı tramların kaclık tram olduğunu nasıl anlarım?kusura bakmayın bu işte epey bi acemiyim.:)

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@seymenkg

desenin renklerini ayrı ayrı seçip channellere ayırdıktan sonra her bir channeli bitmaplayıp dublicate cahannel new seçeneklerini takip ederek ayrı ayrı tiff dosyası olarak kayıt edin ve film alacagınız yere bu şekilde yollayın sorun yaşamazsınız

bitmapdaki tramları kaçlık oldugunu anlamanız zor ama ortalama bir değer vererek yakın bişey uygulayabilirsiniz genelde 48 53 arası kullanılır iyi çalışmalar iyi forumlar dilerim

seymenkg

Üye
Tepki
0
cevabın icin teşekkurler çok saol.ben de layerde ayırmaya calışıyodum,gercekten bu formda emeği gecen herkesten allah razı olsun cok faydalı bilgiler var.

seymenkg

Üye
Tepki
0
kusura bakmazsanız bi kac sorum daha olacaktı.
bu eskitmeler nasıl veriliyo desene?
tram canelleri ayrı ayrı kaydettıkten sonramı veriliyo?
bu reng modunu niye değiştirmemizin ne gibi faydaları var?
mesela rgb calışsam ne olur deseni?
fazla mı soru soruyorum.
ben sırf tabela tasarımı ve taş dizayn işinde calıştığım icin bu konuya cok yabancıyım
ama inş sizin sayenizde kafamdaki bazı sorulara cvp bulmayı umuyorum.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt