Emprime Soru - cevap

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
arkadaslar ben bişey sorucam baskıya girmeden önce desnlerin renkleri ayrılıyor ve ölçülendirmesi yapılıyor bunu bana birisi tam olarak anlatabilirmi acaba yani pozlamaya girmeden önce seffaf filme cıkarılıyor bunu öğrenmek istiyorum bir tavsiyeniz varmı

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
arkadaşım tekstil konusunda bilgi sahibi değilim fakat matbaa konusunda sormak öğrenmek istediğin birşey varsa bildiğim kadarını anlatmaya yardımcı olmaya çalışırım kolay gelsin

Tepki
0
selam çıktı almadam evval hangi programda çalışırsan çalış çor renkli desenlerde her rengin aynı yerine gelecek şekilde ask koymak zorundasın.bu her kalıbın doğru oturup desende renk kayması olmaması için yapılır.eğer renkler birbiri üzerine oturmaz ise renk aralarında boşluklar oluşur buda baskıda hata demektir.sonrada asetatta çıktını alırsın.her rengi ayrı asetatlara çıkış alama daha mantıklı olur .yada daha sonra renlerine göre ayırım yaparsın.birde benim uyguladığım bir şey var her desenin sahibini yani firma adını ve kod numarasınıda veriyorum kalıp aşamasında da sonra ihtiyaç olunca bulmak kolay oluyor.umarım işini yarar bu bilgiler.

Erdal Kaya

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar emprime baskıda, tramlar dışında, bazı renkler üstüste basıllıyor, bazı renklerde basılmıyor.Bunun sebebi hakkında aydınlatan olursa sevinirim.Mesela genelde beyaz rengi zemin olarak basıp beyazın üstüne fuji, yeşil,mavi veya sarı renkler basılıyor.Acaba buboyanın özelliğinden mi kaynaklanıyor?

Tepki
4
@Erdal Kaya

Cmyk Baskıyı Diyorsan Eger.
Cmyk baskıda renklerini ayırdıgın resimin veya desenin birebir aynısını almak isiyorsan baskıda.
Cyan Magenta Yellow blacK

sıralamasına uymak zorunda eger farklı bir sıralamada basarsan aynı sonucu alamassın. evet boya ile alakalı bir durumdur bu cmyk baskı boyası tamamen faklıdır.

Tepki
4
@Adile Dilbilmez

istanbulda özel ders vermekteyim.
eğer isterseniz. 2 ay sonraki derslerime katılabilirsiniz.

bayram213

Üye
Tepki
0
slm arkadaşlar fotoşopta örneğin bir resmi cmyk çıktı almak istiyorum ama empirme baskıda genelde magenta ağır basıyor bunun tram değeri kaç olmalıdır ve o çalışmayı çıktıya göndermeden resim üzerinde renk ayarlarıyla oynamakmı gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt