en iyi yaptığınız yemeğin tarifini yazın

Tepki
0
en iyi yaptığınız yemek nedir?:)

Tepki
4
yumurta pişiririm. Onun haricinde hiçbirşey. Yumartanın tarifini de hirkes biliyordur heralde.

Tepki
100
kuymak ... :)

Yağın iki kaşığını tencerede eritin. Yağ kızınca azar azar su ekleyip bir taşım kaynatın. Tuzunu ayarlayın. Kaynamakta olan suya azar azar mısır ununu katın, sürekli karıştırarak unu suya yedirin. Ateşi kısın, yavaş yavaş, lapa kıvamına gelinceye kadar yaklaşık 10 dakka karıştırarak pişirin. Peyniri ince ince dilimleyip tencereye katın. Ateşi kısıp, karıştırmayı sürdürerek peynir tümüyle eriyinceye kadar yaklaşık 4-5 dakika pişirip ateşten alın. tekrar tereyağ eritilerek üzerine koyulabilir.
işin asıl püf noktası peynirden sonra 4-5 dakika pişirirken tereyağ üzerine çıkmalıdır.

not: bütün malzemeler trabzondan temin edlip akçaabat telli peyniri kullanılmak zorundadır. musluk suyu yada damacana suyundan kesin sonuç alınamaz ise, karadenizden su siparişi verilmelidir.

Tepki
5
kuymağa bayılırım keşke bende yapabilseydim ama bunun için sanırım karadenizli olmak gerek
itiraf ediyorum çok iyi yapabildiğim bir yemek yok kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyorum

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
461
kuymak olsada yesek yaaaa :D akşama kesiin yaptıracam karar verdim (evde karadenizden gelmiş malzemeler mevcut)

ben sanırım en iyi pilav yapıyorum öle derler, pilav deyip geçeyin heee herkes tututamaz tane tane :)

Tepki
0
patetesli soğanlı karabiberli yumurta: önce patetesleri küp küp kesin biraz kızartın . tam kızarmasın. sonra soğanları ince ince kıyın. tteflon tavaya az bir yağ koyun sonra patetesleri sonra da soğanları koyun. kısık ateşte soğanlar iyice pişinceye kadar bekleyin. soğanlar da pişince üzerine çırpılmış yumurtayı ilave edin. yumurta istediğiniz kıvama gelince üzerine bol miktarda karabiber ilave edin.1-2 dk bekleyip servis yapın afiyet olsun

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@Bahtınur YILDIZ

tek tek pişirince tane tane olur ama biraz uğraştırıcı olur heralde

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Valla bu yaşımda her türlü yemeği yapıyorum,
Tas kebabından tutun da Karnıyarığına kadar herşeyi yaparım:) Herkes de yemeklerimi çok beğenir ama Bence en iyi yaptığım şey KUMPİR:)

Yukarı Alt