en iyisi eos-3

yasarkut

Üye
Tepki
2
peki corelle ortak kullanıma ne dersin elvan kardeş.peki bu konuda düşüncen nedir?

Tepki
28
@yasarkut
corel ile ortak kullanımmı:confused:
konuyu açarsan bende öğrenecem
corelle ortak kollanım drawings tede var ama sonuç berbat ötesi
hem coreli kaç tane designer kullanıyor
ben kullanıyorum çokda faydalanıyorum çıktıları vektör deil raster alıyorum
yani resim formatında alıp eos 2 de kullanıyorum
corel ile eosu birlikte kullanmak iyi fikir ama otomatik dönüşüm olmadıktan sonra ha vektör ha da raster değişen bişey yok
biliyorum eos 3 hakkında iddialı bir konu açtın ama arkasında durabileceğin hiçbir artısı yok unutma 1995-2009 arpa boyu fark da olsun;)

yasarkut

Üye
Tepki
2
ben corel le şu şekilde ortak kullanıyorum. nakış deseni yapar gibi corelde çizimi hazırlıyorum. daha hazırladıgım ana hat dosyasını eos ta acıyorum. sihirli çubukla istedigim gibi ayarlama yapıyorum. gayet kullanışlı oluyor.şu an arşivimde desenden çok grafik tasarımlar var.desene dönüştürmek kolay.yapay zekasıda sihirli çubuk olayı elvan kardeş.çünkü yapılmış hazır desenlerin hepsi benim dedigim yöntemle hazırlanır. istersen sana corelde hzırlanmış desen kalıpları göndereyim. bi incele. belki düşüncen degişir..saygılar..

Tepki
28
@yasarkut
valla görmeden bişey diyemiyecem
ayrıca sihirli çubuk eos 2 dede var onunlada yapacağın bölümleri renkleri seçip giriş çıkış açı yön adım sıklık gibi parametreleri verip desen yapabiliyon ama çok kullanışlı olduğunu söyleyemeyeceğim elinle yapsan daha güzel ve kusursuz çıkıyor corel de çizip eosta desen yapmakta bol zaman istiyor çıkan sonuç kusursuza yakın olsada günlük yapacak desen miktarı çok olan arkadaşlar için ideal deil corel i bazı noktalarda kullanmak fayda veriyor o da yerine durumuna göre deişiyor yani iyi bir resim olduktan sonra birazda hayal gücü iyi bir desen için yeterli bu eos 2 olmuş 3 olmuş yada diğerleri olmuş farketmiyor bindiğin 2 ayni marka arabanın özellikleri sadece aksesuarla sınırlıysa iş şöföre düşer şöför iyi ise sonuç iyidir kötüyse kötüdür bana inan 2 ile 3 arasında arpa boyu kadar fark varsa ki olsun çokda önemli bir yenilik ve güzellik yok bu benim şahsi fikrim yanılıyorsam çok can alıcı farkları varsa söyle bende bileyim bunu okuyanlarda bilsin sevgi ile kalın

yasarkut

Üye
Tepki
2
şimdi elvan kardeş bende sana bir meşhur laf söyleyim ( HER YİGİDİN BİR YOGURT YİYİŞİ- HER AVRATIN BİR AŞ PİŞİRİŞİ VAR) derler. tabi herkes bildigi yoldan yapar . benim yorumum bu. yinede ilgilendiginiz için teşekkür ederim. saygılar...

Tepki
28
bu tartışmanın bizleri izleyen arkadaşlara faydalı olacağını düşündüğüm için ısrarla irdeledim konuyu fakat kayda değer bir açıklamanız olmadı sonundada kestirip atmışsınız saygı duyuyorum başarılarınızın dewamını diliyorum

xmanman

Üye
Tepki
0
eos 3 de yaptığımız desenleri pes formatında kayıt ederken renkler bozuluyor erf formatında kayıtlarda sorun yok ama benim makina pes formatında desenlerle çalışıyoo

Yukarı Alt