foto montaj dersi

Tepki
6
Resimli Anlatım:photoshop'ta Efekt Dersleri.Fotomontaj yapımı Bu sadece bir yolu.Basit ve kullanışlı.

1-Open-->File dan E.Gündeş resmimizi açıyoruz.

Resim...1

2-Open-->File dan K.Annan resmimizi açıyoruz.

Resim...2

3-Move Tool seçili iken Annan resmini tutup Ebru resminin üzerine sürüklüyoruz.Böylece tek resimde iki layerimiz oldu.

4-Ebru layerine sağ tıklayıp Duplicate ediyoruz ve kilitli olanı siliyoruz ki bizi engellemesin.

Resim...3

5-Ebru layerını layer bardan üste alıyoruz ve Eraser Tool ile Ebru'nun yüzünü siliyoruz.Altta Annan layerini görebiliyoruz artık.

6-Edit-->Free Transform dan Annan layerimizin boyutunu ayarlıyoruz ve tam yerine oturtuyoruz.

Resim...4

7-Şimdi sıra ince ayaralara geldi.Ebru layeri seçili iken Clone Stamp Tool ile Ebru'nun saçlarını Alt tuşuna
basıp kopyalayıp Annan'ın yüzüne doğru Mouse'ın sol tuşuna basılı tutarak ufak ufak kopyalayıp derinlik ve
inandırıcılık kazandırıyoruz.Clone Stamp kullanmadığımız yerleri Blur Tool ile flu yapıyoruz.

8-Annan layerı seçili iken Image-->Adjustment tan Auto Level-Contrast-Color yaparak Ebru resmiyle aynı tonu
yakalıyoruz.Bunları kullanırken Edit-->Fade ten uyguladığımız efektin değeriyle oynayabiliyoruz.

Resim...5

9-File-->Save for web den resmi jpg olarak kaydedip onu açıyoruz.Diğer psd ile işimiz bitti.

10-Image-->Adjustment tan Auto Level-Contrast-Color olayını tekrar uygulayıp iyice gerçeklik kazandırıyoruz.

11-Image-->Mode-->Grayscale dan resmimizi siyah beyaz yapıyoruz.Buyrun size 70'lerin zenci şarkıcısı
[/QUOTE]

zeyno123

Üye
Tepki
0
tşk ama ben bunun son uygulamasında kafam karıştı yapıyorum olmuyor

Yukarı Alt