FOTOĞRAF ve GRAFİKER

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Hakan KALMIŞ

Allah razı olsun Hakan bey kardeşim,

Bakınız pc operatörüyüm diyebilme dürüstlüğünü gösteren graffix kardeşimiz bile teşekkür ediyor.

Bunlar bana cesaret veriyor, yalnız olmadığımı gösteriyor.

Ama hala anlamayan çok sayıda kardeşimiz var, bu da onların suçu değil elbet, onları kör, sağır ve dilsiz edenlerin suçu.

Zaten anlayan çok olsaydı, mesele idrak edilir ve önemi hissedilirdi. Bıçak kemiğe dayanmadan çığlık atılmıyor demek ki.

Bir de derinin ne kadar kalın olduğuna bağlı... Ceylanlara çakıyı batırsanız kaçar, mandayı mızraklasanız, döner şöyle bir bakar.

Önemini hissetseler Grafikerler artık birleşsin, ya, ne duruyoruz derlerdi...

Bakın bir kaç ay önce hadi birlik olma zamanı diyenler bile sustu. Demek yürek istiyor. İnanç istiyor.

Acemi grafikçi gençlere kırmızı renk yerine mavi yapsaydın demeye benzemiyor bu işler...

İnanç istiyor.Yürek istiyor.

Ekremi ve Ekremleri klonlayanlardan yana mısın? Kimden yanasın? Düzenden yana mısın?
Bu soru cevap bekliyor.

Bu tarlaya doğru tohum ekilmeli, doğru gübre verilmeli. O zaman doğru ürün alınır.

İnananların, güvenenlerin, idrak edenlerin çoğalması dileğimle.
Teşekkürlerimle.

Tepki
0
Merhabalar hocam. Bu alanda yeni sayılırım yazdıklarınızı dikkatle okudum ve çalışmalarımda önerilerinizi uygulamaya çaba sarfedeceğim.teşekkürler dersiniz için

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@roze

Rica ederim. Yararlı olabiliyorsak ne mutlu. Kolay gelsin.

Tepki
0
Vermiş olduğunuz bilgiler bizler için inanılmaz faydalı bilgiler.Ben bu siteyi tanımaktan çok mutluyum ve sizler gibi güzel insanlarla bişeyleri paylaşıyor olmak beni gerçekten çok sevindiriyor. inanınki artık herkez birbirinden bildiğni saklar oldu. kimse kimseye bilgi sızdırmıyor ne yazıkki. bu siteyi sürekli takip etmeye çalışıyorum hocam.Daha bir hafta oldu yeni matbaa sektöründe işe başladım. Bu işle uzun zamandır ilgileniyorum. Eğitim sidileri, engin bilgi ve tecrübeleri olan üniversite hocalarımdan ve onların tanıdığı grafikle uğraşan bir çok firmadan destek alarak ufakta olsa biyerlere gelmeye çalışıyorum.Yaptığım işin en güzeli olsun diye çaba göstermeye gayret ediyorum. Sakarya üniversitesi Geleneksel (Halı) mezunuyum. Bu siteyi tanıdığımdan beri Pc başından kalkamıyorum. Her an bişeyler kapabilirmiyim diye sürekli araştırıyorum.Çalıştığım için pek fazla zamanım olamıyor bu sebeple yazılarınızı okumaya çalışıyor bazende cevap malesef veremiyorum.Bu bizim ayıbımız tabiki lütfen kusurumuza bakmayın.Siz bize bilgi aktarmaktan çekinmiyorsunuz biz iki satır teşekküre vakit bulamıyoruz.Hakkınızı helal edin lütfen.

Tepki
0
süper anlatım...ben daha çok yeniyim..çırak denemiyecek kadar yeni...
umarım kendi çabalarımla öğrenebilirim...sadece photoshop kursuna gidiyorum...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Hocam ellerinize sağlık, tüm yazılanları okudum, bizleri aydınlattınız
Teşekkürler Faruk Çağla

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Zeynep Tüfekçi

Sayın Zeynep hanım;

Sizin diğer mektubunuza ilgili olduğu konu başlığı altında uzun bir cevap yazdım. Lütfen onu da okuyunuz.

Sizin bana teşekkür etmenizden onur ve mutluluk duydum. İyilik at denize at , balik bilmezse halik bilir diye bir söz vardır.

Allahtan siz takdir ediyor ve teşekkür ediyorsunuz. Cevap veremediğiniz için helallik diliyorsunuz.

Sizlerin bu ifadeleri, bana manevi güç ve kuvvet veriyor. Bu nedenle ben sizlere teşekkür ediyorum.

Hakkımı helal ediyorum. Biliyorum ki sizler gibi düşünüp de yazamayanlar da var. Onlara da helal ediyorum.

Lütfen adımın üzerine tıklayarak profilime gidiniz ve oradan da tüm yazılarımı okuyunuz, onları bir kitap halinde toplamayı düşünüyorum.

Saygılarımla.

quote=selda yıldırım;45573]süper anlatım...ben daha çok yeniyim..çırak denemiyecek kadar yeni...
umarım kendi çabalarımla öğrenebilirim...sadece photoshop kursuna gidiyorum...[/quote]

Sayın Seda Hanım,
Photoshop kursunuzda ve çıraklık hayatınızda başarılar dilerim. Düşük bir maaşa, bir usta grafikerin yanında meslek öğrenmek için iş bulunuz, böyle daha kolay ilerlersiniz.

Başarılar.

@Buse Türüdü

Sayın BUse Hanım,
Ben teşekkür ederim. BU manevi desteğiniz beni daha da yazmaya istekli hale getiriyor.

Bu sitedeki tüm yazılarımı okudunuz mu?

Tekrar teşekkürler.
Faruk ÇAĞLA

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Tüm yazıları derken bu başlık altındaki yazılarınız hocam:)

Forumdaki tüm yazılarınızı okuyamadım tabiki, ama yazılarınızı okumak bana keyif veriyor, hem güzel hem doğru bilgilerden bahsediyorsunuz, hem de düşüncelerinizi yazılarınıza yansıtmanız benim çok hoşuma gidiyor ve severek-sıkılmadan okuyorum.

Tekrar teşekkürler Faruk Çağla

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@Buse Türüdü

Buse Hanım,
Lütfen adımın üzerine tıklayarak profilime gidiniz ve oradan da tüm yazılarımı okuyunuz, görüşlerinizi bildiriniz.

Tekrar teşekkür ederim.

F.Ç.

Tepki
1
Bilgileriniz ve emeğiniz için teşekkür ediyorum. Bu konuda bilgilerinizin devamını bekliyorum...

Yukarı Alt