freehand soru ve sorunlarınızı Burada cevaplayalım.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
Yaşar By çok teşekkürler. Kolay gelsin...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@jasmin22

Neyi denediniz nerede hangi yazılar üst üste biniyor mesajınızı anlayamadım sayın jasmin22

ekinoks76

Üye
Tepki
4
freehand de new yeni bir sayfa açıyoruz photoshoptaki gibi sayfa boyutunuayarlamak istiyorum, ayarlamadan açılıyor bu sayfa boyutunu nasıl ayarlarız

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@ekinoks76

Sayın ekinoks76, Freehand'de sayfa boyutunu Photoshop'ta olduğu gibi açılışta değil, default ayarlarının kayıtlı olduğu şekilde yeni sayfa açtıktan sonra sayfa boyutunu ayarlayabiliyorsunuz, Freehand'in hangi versiyonu olduğunu belirtmemişsiniz fakat hepsinde aynı işlem geçerlidir ben Freehand MX üzerinden resim ile göstermeye çalıştım. Önce hazır ebatların kayıtlı olduğu açılır listeden Custom seçeneğini seçerek aşağıda bulunan x ve y eksenlerinin hanelerine istediğiniz ebadı dokümanınızın mm. yada cm. değerlerinde ölçüyü girerek sayfa boyutunuzu ayarlayabilirsiniz. Umarım anlaşılır olmuştur, kolay gelsin, saygılarımla...

alpi

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar herkese merhaba,
pc freehand mx de altta sayfa boyutunu ve mm ölçüleri gösteren çubuk görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim kurduğum programda mı hata var yoksa bilmediğim başka bir şey mi var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

aynı sorunu bende yaşıyorum ve (windos>status check ) aktiv halde yine ölçülendirme menüsü yok yardım larınız için şimdiden teşşekür ederim (pc de freehand mx kullanıyorum)

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Window > Toolbars > Status komutunu açın çıkacaktır.

Yine de olmuyorsa kurulum hatası olabilir, saygılar...

coskunalp

Üye
Tepki
0
arkadaslar slm, ben freehandde yaz›y› normal metin yaz›s›n› nasil tireleyebilirim acaba?

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt