Grafikerler.org Forum Kuralları

Durum
Konu kapatılmıştır.

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
29 Temmuz 2007
Mesaj
2.320
Tepki
92
LÜTFEN KURALLARI OKUYUNUZ!

DAHA SONRASINDA DOĞABİLECEK SORUNLARDAN GRAFIKERLER.ORG VE YÖNETİMİ SORUMLU TUTULAMAZ!

01) Foruma ve konulara yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların / Üyelerin yazdıkları yazılardan dolayı www.grafikerler.org hiçbir sorumluluk kabul etmez.

02) T.C. yasalarını ve(ya) uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar, ve içerikler, resimler foruma gönderilemez / gönderilmesi yasaktır, Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, yöneticiler, adminler; adı geçen kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

03) Üyelik işlemlerinde seçtiğiniz üye isminizde, .com, .gmail, org, gibi vb. vs. iletişim bilginizi ifade / ima eden, hakarete yakın, alaycı, toplum örf ve adetlerince hoş kabul edilmeyen seçimlerle üyelik yasaktır, bu gibi durumlarda forum kuralları nezdinde cezai işlem uygulanır, üyeliğinizin onaylanabilmesi ve siteme giriş yapıp mesaj yazabilmeniz ya da yeni bir başlık açabilmeniz için, verdiğiniz e-posta adresinizin doğru ve kullanımda olması şarttır. Sahte e-posta hizmet içeren sistemlerle üyelik almak yasaktır. Böyle bir durumda üyenin forumdan uzaklaştırılması dâhilinde yöneticiler ilgili üye ya da üyeleri bilgilendirmezler.

04) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bencede, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse yada mesajınızda imla hatası, ifade eksikliği gibi vb. vs. bir durumda, postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonuna tıklayarak o mesajınıza ekleme / düzenleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır... .Özellikle sırf mesaj sayısının çoğalması için mesaj yazan üyelerin mesajları silinecek ve de uyarılacaktır. Üyenin bu tutumu devam etttirmesi durumunda gerekli işlemler yapılacaktır.

05) Topluluklar (millet, azınlık, mezhep gibi her türlü sosyal ve dini gruplar) hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)

06) Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb aletlerle; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü maddeyle ve içki, alkollü içecek satışı ile ilgili konu açmak, veya bunları ima eder nitelikte mesaj yazmak yasaktır.

07) Tehdit edici, hakaret, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen ve gereksiz mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak veya ima etmek; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Bu tür davranışlar sergileyen üyelerimiz 1,12 ay süre ile siteden uzaklaştırılır. Forum yönetimi gerekli görürse üyenin forumla ilişkisini tamamen kesme yetkisini saklı tutar.

08) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, avatarları ve bunu temsil eden nick (rumuz) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!

09) Her türlü taciz edici, yasalar nezdinde suç sayılan yazı, görüş ve bildirim yasaktır.

10) Tüm ticari kaygı güden mesajlar, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı,
paylaşımı yapılması yasaktır. Türk ve yabancı menşeeli sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak Lisansla koruma altına alınmış programların crack / seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

11) Ortaklık ve sponsorluk sistemlerinde kendi referans numaranızı vermek ve referans linkiniz üzerinden üye toplayarak şahsi kazanç elde etmeye çalışmak KESİNLİKLE YASAKTIR!

12) İmzada ve avatar bölümünde, tuttuğunuz veya tutmadığınız takım hakkında küçük düşürücü tahrik edici yazı yazmak ve avatar kullanmak, illegal sitelerin linkini yayınlamak, kavga ve tartışma çıkaracak yazı ve resimleri yayınlamak ve göstermek yasaktır.

13) Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

14) Firma sahibi veya çalışanı olan üyeler, firmalarını tanıtacak reklam niteliğinde yazı yazamaz, yazdıkları mesajlarda / açtıkları konularda bu reklamın yapılmasına ilişkin adres, slogan, web adresi ve (link ekleme) backlink eklemeleri yasaktır, bu gibi durumlarda üye hakkında gereken işlem yapılacaktır.

15) Site içinde tamamı büyük harflerle metin girişi bağırmak anlamına gelmekte, tamamı Büyük, kalın yada renkli yazılar, Sitenin genel görünümünü bozmaktadır. Bu nedenle kullanılması yasaktır. (Özellikle vurgulamak istediğiniz satırları paragraf hacmini aşmayacak ve mesajınızın tümünü kapsamayacak şekilde bold veya renkli yazabilirsiniz)

16) Kişisel tartışma ve fikirler PM (Özel mesaj) ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır ve konu devam edemez yada silinebilir. Tekrarı halinde konuyu başlatan kişi süreli veya süresiz forumdan uzaklaştırılır.

17) Sitede lisanslı program, crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır.

18) Forum içindeki konulara yardım ve paylaşım içinde olsa sabit/mobil telefon numarası, e-mail, msn, icq v.b. adreslerinizi vermek yasaktır. Lütfen buranın yardım ve paylaşım forum'u olduğunu unutmayalım. lütfen kişisel olarak yardımlaşmanın ikiden fazla kişiye yaramayacagını göz önünde bulundurun.

19) Küfür, slogan, küfür içeren , porno & adult resim ve parti logosu içeren avatar, nick, rumuz kullanmak yasaktır.

20) Dininizle ilgili yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, mesajlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.

21) Forum üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce, o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun icin forumun arama özelligi kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan başlıklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde silinir! Eğer bu davranışta art niyet fark edilirse üyenin forum ile ilişkisi sonlandırılır. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması sorumlunun inisiyatifindedir. Moderatorlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!

22) Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda mesajın altında �yöneticiye bildir� ibaresini kullanarak haber bildirinizi yazınız.

23) Bir yönetici hakkında sorununuz varsa adminlere bildirin, konular açmayın! Açılan konular derhal silinecektir!

24) Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Yanlış bölüme açılan konular yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması sorumlunun yetkisindedir.

25) Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek, forum yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadırlar. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından sistemden uzaklaştırılırlar. Bu gibi durumlarda yöneticilerin üyeleri uyarması ya da bilgilendirmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını üyeler kabul etmiş sayılırlar.

26) Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla nick veya isimle kayıt olması Forumdan uzaklaştırma sebebidir, ayrıca birden fazla isimle kayıt olup farklı kişilermiş gibi üyelik aldığını ve aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.

27) Konu içeriğini ve sorununuzu kısaca anlatmayan, "yardım", "yardımmmm" "lütfen yardım", "acil" "acillllllll" gibi anlamsız ve uzatıcı başlıklarla konu açmak ve yardım istemek yasaktır.

28) Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır. En altta güncelleme tarihi verilecektir. Mutlaka haftada en az bir kere kuralları yeniden gözden geçirin.

29) Bölgesel, etkin veya ulusal propaganda amacıyla Türkçe dilin dışındaki bir dilin propagandası yapılması yasaktır. Türkçe bilmeyen üyelerin Türkçe dışındaki uluslar arası dilde yazışmaları bu propaganda tanımı içine girmez. Bu uluslararası dildeki yazışmalar ancak Türkçe bilmeyen üyeler için geçerli olup, bu yazışmalarda forum kurallarına aykırılık tespit edildiği takdirde forum kuralları yaptırımları uygulanır.

30) Forumda konu açarak Ücretsiz banner, logo ve tasarım talep etmek yasaktır.Ücretsiz banner yapmak isteyen tasarımcılar özgürce konu açabilir.Fakat kullanıcılar bedava banner, logo ve tasarım talep etmek adına konu açamazlar. Tasarım yaptırmak isteyen kullanıcılarımız; Ücret Ödemek Koşulu ile; Freelance İş Verenler bölümüne konu açmalıdırlar. Kurallara uymayan üyelerin mesajları silinir, tekrarı halinde 10 gün uzaklaştırma cezası verilecektir.

31) Üyeler, Altın Üyeler, Bronz Üyeler vb. vs. gibi üye grupları kural ihlali yapan üyeyi uyarma hakkına sahip değildirler. Lütfen kurallara uymayan ve bu konuda ısrar eden üyelere uyarı yapmak yerine ihbar butonunu
kullanarak yöneticilere bildiriniz. Yöneticiler ihbar edilen konuları inceleyip gerekli müdehaleyi uygun gördükleri takdirde üye ile ilgili işlemi gerçekleştireceklerdir.

32)
Forum yöneticilerinin yaptığı uygulamalar hiçbir şekilde sorgulanamaz. (Mesaj silme, mesaj düzenleme, mesaj veya konu birleştirme...) Forum yöneticileri hakkında her hangi bir sorununuz varsa, Admin’lere bildiriniz ve başlık açmayınız, forum genelinde mesaj yazmayınız! Açılan başlıklar ve mesajlar derhal silinecektir! Her ne olursa olsun, sistem ve forum yöneticilerini küçümsemek, kişiliklerine saldırmak ve rencide etmek kesinlikle yasaktır.
Forum Admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları, başlıkları, görselleri değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu konuda açıklama yapma mecburiyeti yoktur.

33) Gereksiz mesaj kirliliğinden kurtulmak için teşekkür etmek veya teşekküre karşılık vermek yerine
butonunu da kullanabilirsiniz.

34) Yukarıdaki maddelere uymayan üye kendi isteği ile Grafikerler.org forumundan uzaklaştırılmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla Grafikerler.org yöneticileri hiç bir üyeyi kendi şahsi görüşleri ile ilgili olarak üyelikten men etmezler. Uzaklaştırılan her üye kendi rızasıyla uzaklaştırılmayı kabul etmiştir. Bu uzaklaştırılma dışında üye yönetimin insiyatifi ile sadece sözlü uyarı alabilir. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Siz değerli üyelerimizin de bildiği gibi, www.grafikerler.org gönüllü ve profesyonel katılım anlayışıyla bilgi alış-verişinde bulunulması amacıyla kurulmuştur.

Forum için yazılmış olan kurallar herkesin lehine olup, forumun seviyesini ve okunabilirliğini koruyup geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin.
Doğal olarak kuralsız olmak aynı zamanda uyumsuzluğu da beraberinde getirdiği için, toplu olarak organize bir şeyler ortaya çıkarmamız, üretken olmamız zorlaşacağından dolayı, form kurallarını kullanmamak hepimizi üzücü durumlara sürükleyebilir.

Kuralsız olmak, gelişmiş toplumlar düzeyinden bizi alarak az gelişmiş sınıflandırmasıyla baş başa bırakır.

Forum kurallarımızın, siz değerli üyelerimizin forumumuzdan daha huzurlu ve düzenli şekilde yararlanmanız için olduğunu belirtmek isteriz.

Siz değerli üyelerimizin de bu konuda bizlere katıldığınızı düşünerek, form kurallarına anlayışla yaklaşacağınıza, bizlerin uyarılarına gerek kalmadan, üzücü olaylara sebep vermeden bu konuya çözüm getireceğimize inanıyoruz.

yukarıda sizlere belirtmiş oldugumuz sebeplerden dolayı, kurallara uyum sağlayamayan arkadaşların, uyarı yapılmadan, forumla ilişkileri kesilecektir.

Gizlilik ilkeleri

Kişisel Bilgileriniz:
Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum Yönetici'si tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

Üyelik İptali/ Konu ve mesajların silinmesi:
Siteden üyeliğini sildirmek isteyenler adminlere özel mesaj yolu ile bildirimde bulunabilirler. Site yöneticileri, kaydının silinmesini isteyen üyenin, mazeretinin geçerli olup olmadığını kontrol ettikten sonra üyeyi silebilir. Ancak üye nin yazmış olduğu mesajlar silinmez ve "Misafir" kullanıcı adı ile sitede yer almaya devam eder.(Üyeliğini sildiren üyelerimizin IP adresleri özel olarak kaydedilir ve kontrol edilir.Eğer üyeliğini sildirdikten sonra yeni bir üyelik almış ise, bu yeni üyelik derhal silinir)


Forum Kullanımı ve Çerez�ler:
Çerez�ler, (******) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanılmayacaktır.

Saygılarımızla�


Site yönetimi.

Son güncelleme: 12 Ocak 2014
 
Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt