Halim::::...Trafik Konulu Afiş-1

halim742

Üye
Tepki
0
@Seyit Ali Başer
öncelikle afişte geçen slon hiç kimseye atıfta bulunularak düşünülmüş
birşey değildir.
afişte anlatmak istediğim önümüzde iki yol var ya trafik kurallarına uyarız
ki sağ tarafta belirmiş olduğum mutluluk tablosuna ulaşırız.
ya da trafik kurallarına uymayıp sol taraftaki acı gerçekle yüzleşiriz umarım açıklama yeterli olmuştur. bol şans.

Tepki
5
Bence anlatılmak istenen gayet açık ve net:)ister kurallara uyar yaşamayı seçersin,ister kurallara uymaz azraile canını verirsin:)de bende one munite yerine 1 dakika yı tercih ederim.Tayip erdoğanı düşünerek mi koynuduz bu 2 kelimeyi:DSonuçta afiş Türkiyeye yapılıyor.Niye ingilizce kelime seçmeyi tercih edelim ki dilimiz varken...Başarılar Halim bey.

halim742

Üye
Tepki
0
@nergis kamer
nergis hanım ben yukarda zaten "one minute" için gerekli açıklamayı yapmııştım
bu kesinlikle kişi ve kurumlara atıfta buluna bir slogan değildir.
"One minute" ingilizcede daha öncede vardı. yani yeni bulunan bir bir cümle değildir.
neden türkçe değil demişsiniz evet türkçe olmasını bende düşünmüştüm ama
bu şekilde daha ilgi çekeceğini düşündüm.
yorumlarınız için teş. ederim..

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
yurdum insanının kaçta kaçı (doğru şekilde) ingilizce biliyor
misal: ingilizcede büyük İ olmaz (!)

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@halim742
Ayrıca bu cümlenin kullanış amacı ve neyi çağrıştırdığı aşikar. Neden inkar ediliyor anlamadım. Bu cümle Davos'ta kullanılmasaydı şu anda burada olur muydu? Elbette hayır.
Birşey yapıyorsak arkasında duralım. Alenen ortada olan birşeyi inkar etmeye gerek yok. Ki bu ayıp da değil. İsteyen bu cümleyi istediği yerde kullanır. Gayet doğal.
Ama kimseyle alakası yoktur demek son derece komik kaçıyor...

halim742

Üye
Tepki
0
bazı arkadaşlara birşeyler anlatmak gerçekten zor, ben bunu defalarca açıklamama rağmen daha da benden açıklama bekliyorlar, ben burada kimseye hesap vermek zorunda değilim kendiniz nasıl algılıyorsanız öyle algılayın beni polemiğe çekmeye çalışıyorsunuz ama ben polemik yerine gelin çalışmaları değerlendirelim diyorum.
bazı arkadaşlar bir sloganın arkasında takılıp gitmekte ısrarcı,
hayatımızın her alanını yabancı kelimeler işgal etmiş durumda
şu an formda yer alan arkadaşların hemen hepsi grafikle ilgilenen arkadaşlar ve
kullanmış oldukları programların dili yabancı ve bunları yabancı kelimelerle telafuz etmekteyiz.
şu an kayıtlı olduğumuz grafikerler.org sitesi bile yabancı bir kelimedir.
eğer amaç dilimizden yabancı kelimeleri atmaksa gelin öncelikle formun ismini değiştirelim.
aksi takdirde bunu böyle kabul etmek zorundayız. lütfen slogana takılıp kalmayalım çalışmam üzerindeki yorumlarınızı bekliyorum. formdaki arkadaşlara başarılar dilerim.

Yukarı Alt