Hangi Vektör Programı?

Corel Draw mı? yada illustrator mü?

• Toplam katılım
    498
  • Poll closed .

hilal

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bu anket benim okadar işime yaradıki şuan bilemezsiniz... grafik tasarım kursuna başlicam, bugün düşünüyordum; freehand dersini alayımmı, gerek varmıki diye çok kararsızdım. sizden anladığım kadarıyla hiiiç de gerek yokmuş...

Ebruli

Üye
Tepki
0
Ben Freehand kullanıyorum arkadaşlar. Sonuç olarak şunu söylemek gerekir ki, en iyi bildiğiniz en iyisidir. Corel ve İllistratör kullanmayı da öğrenmek istiyorum.

alptekin82

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben yeni üye oldum. Öncelikle herkese selamlar.

Ben f.hand kullanıyorum. Ama şurası bir gerçekki f.hand de corel de artık eskidi. Sizde biliyorsunuz ki f.hand in yeni sürümü olmayacak.

Bence hemen illustrator öğrenmek lazım.

U

User

Misafir
@alptekin82
1 piyasa arastırması yap. hanig program piyasada cok kullanılıyor ve tercih ediliyorsa onu ögren derim. bu rası türkiye düşünki ufak yada büyük capta bir işyerine girdin sana demezler sen hangi programı kullanırsan kullan. ellerinde ne varsa önüne onu sürerler. %90 böledir. o yuzden iyi düşün. 1 hatırlatma. coreldraw suan dünyada 1 numara olan ve tercih edilen 1 program heryılda sürümü cıkıyor vede cok köklü 1 firma adobe ortaklıgını bile kabul etmeyen 1 firma....sevgiler

Tepki
0
Bende oyumu corelDrawdan yana kullandım freehand'e göre daha kolay geliyor .
Illustrator programınıda şiddetle öğrenmeye devam ediyorum:)

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
corel diye direten kişilere hiç bizaman anlam verememişimdir.

1. si corelin yaygın olma nedeni; pc platformunun grafik dünyyasına adım atmasına yardım etti. dolayısı ile hackerların bir numaralı kırıp bolca dağıtabildiği bir program oldu.

2. si corel bünyesinde herşeyi barındırmak gibi bir megolamanlğı var. tabi bunları ne kadar düzgün çalıştırabiliyor orası zaten ap ayrı bir konu.

3. sü grafik dünyasına hasbel kader adım atan insanların hala ömürlerinde başka bir programı tıklayıp açamayacak kadar ön yargılı ve gelişime açık olmaması.

tamamıyla alışkanlıklarını verdiği bir sürecenlik.

4. sü alptekin arkadaşımıza katılıyorum illustratör öğrenmelisiniz.

ben corelde kullanıyorum freehand de indesign da illustratorde

ama nedense corelde çalışırken resmen kasılıyorum....

kolay gelsin

Tepki
6
freehand devri kapanmadimi ya sanirim kapandi.adobe macromediayi satin aldi ve freehandin yeni versiyonunu uretmeyecegini herkesin illustratore yonlenmesini tavsiye etti diye biliyorum.bir corel kullanicisi olarak illustratore oy verdim.evde illustrator kullaniyorum oylesine ve cok muhtesem bisey siddetle tavsiye ederim gerci corel x4 cikmis onada bi bakmak lazim

valla hocam maddeler siralamissinda bunlarin ele gelir bi yani yok freehand kasmiyomu acaip kasiyor hemde

1.bir is yapacagim zaman 40 tane dosya acmama gerek yok resmi alir corele atarim ve isim bitmistir o resmi saklamaya gerek yok

2.is gonderirken kirip gonderiyorum tek isi tek dosya tek zip yapip gonderiyorum yani hem resimleri hem fontlari gondermeme gerek yok ayrica gondermek istesem bile corel hepsini benim icin bi dosyaya koyuyo sagolsun bunu otomatik yapiyo hangi font v.s kullandiysan

3.golge verebiliyorum

masajlar birleştirilmiştir (flood). aDoBe

U

User

Misafir
zenginin parası zügürdün cenesini yorarmış. neyse wercegim adreslere girip bakmanız yeterlidir.
www.corel.com
www.adobe.com
bu arada coreldraw x4 bayıldım 3 boyut eklemişler programa manyak bişey olmuş. deli oldum programı görünce. eh abi calışıyorlar adamlar allah var.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
peki soruyorum;

gölge vermek vektörel bir işlem midir? yoksa pixel tabanlı bir işlem midir?

U

User

Misafir
@aDoBe
cevap veriyorum.
gölge ısık yanısmasın yere aksi sedasıdır.
verdiğiniz gölge zeminin rengini alır
pixselde verebilirsiniz vectorde
her 2 side aynıdır.
ben soruyorum
yalnız su 1 gercekki vector verilen gölgeler pixeslden cok daha kalitelidir.

Yukarı Alt