Hangi Vektör Programı?

Corel Draw mı? yada illustrator mü?

• Toplam katılım
    498
  • Poll closed .

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
mehmet abi gölge efektini baskıda vektör olarak verdiğim zaman lab bi alan cıkıyor fakat pixel olarak tramlı yaparsam psd de baskıda harika cıkıyor bence bu kullanım alanına göre değişir nacizane fikrim budur

Tepki
6
golgeyi vektorde tek renk verebilirsin ancak pikselte duatone yapmalisin baskida tek golge olarak cikar.ayrica konu bu degildi.ben sadece artisini soyledim vektorde olsa pixelde olsa farketmez.zaten aslolan insanin kullandigi program degilde yaptigidir corelmi daha kirmizidir freehandmi daha mavidir hayir bence illustrator daha yesildir gibi bisey.baski kesim ploterde o kadar is goruyorki corel vazgecilmez gibi bisey enchanded mode alip nerelerin kesilecegini bile gorebiliyosun

U

User

Misafir
elin adamı paintte mona lisa yapsın siz tartısın hangi program daha iyi die.

U

User

Misafir
@SuperTurkishMan
cok haklısın
baskı makinalarına göre değişir.
dijital baskıda farklı
matbaada farklı
fotografta cok farklıdır.

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
konuyu tartışmak yersiz zaten. insanların alışkanlıkları ile doğru orantılıdır bu. size corel yerine paint öğretseler di paint derdiniz. ama kimsenin aklına frehandi illustratoru kullanmak öğrenmek gelmiyor gibi. bence en kısa zamanda sadece bakla yemeyin, başka gıdalar da alın... :p

Tepki
6
zaten evde illustratore alismaya calistigimdan bahsetmisim bakladan baska yemekte yeriz merak etme.Illustratore alisiriz ancak freehande degil

Tepki
0
tek kelimeyle mükellel istediğin sonuçları alabiliyorsun freehand dan daha düzgün ve hızlı bence ben istediklerimi yapıyorum önemli olan da bu :)

Tepki
0
Tartışmasız Coreldraw 1 Numara Freehande Güzel Bir Proğram Ama Corel Kadar Zevkli Değil Nedense Corel Bana Daha Kolay Geliyooo Freehandle Ugraşılmaz Arkadaşlar Yaa

Tepki
17
Bence CorelDRAW kullanımı kolay ve zevkli herseyi pratik bir sekilde yapabiliyorsun yakında Freehand diye bir program olmayacak bu tartısmayı kimse yapmayacak çünkü artık geliştirmiyorlar yeni versiyonu cıkmıyor Adobe Macromedia yı satın aldı biliyorsunuz Freehand i geliştirmeyeceklerini belittiler onun yerini Illustrator aldı..

Yukarı Alt