Hangi Vektör Programı?

Corel Draw mı? yada illustrator mü?

• Toplam katılım
    498
  • Poll closed .
Tepki
0
freehand ve coreli beraber kullanın daha iyi sonuçlar alırsınız benim favorim FREEHAND

xblack

Üye
Tepki
34
Arkadaşlar Corel Draw çok güzel bir program. Corel 2.0 ile kullanmaya başladım. Halada kullanıyorum. Diğer kullanılan programlarda kötü değil. Hangi programın kullanımı hoşunuza gidiyorsa onu kullanın. Ama vectörel tabanlı programlar ile pixell tabanlı programları bir birine karıştırmayın. Hangi program kullanım alanınıza cevap veriyorsa onu kullanın. Diğer programları bir kenara itmeyin. Gün gelir onlarlada işiniz olur sıkıntıya düşersiniz. Teşekkür ederim.

kanlikalp

Üye
Tepki
0
İş alanında genelde corelle karşılaştım.Tabi ki corel tabi illustrator le yarış halindeler ama üçünüde bilmek şart bence..

madeinhell

Üye
Tepki
0
cdorelde kullandım freehandde kullandım illustratorde en iyisi ve diger adobe programlarıyla en tümleşik çalışanı ve kullanım kolaylığı illustratorde kullanmayan ve baska program kullananlara illustratore gecmesini tavsiye ederim
1. si kullanım yönünden
2. si ise artık adobe bu sektörde tek el oldu eger dier adobe programlarına ihtiyacınız var ise ki olmaması imkansız en saglıklı çalışacagınız program illustratordur nacizane görüşüm

xblack

Üye
Tepki
34
Corel Frehandi bastıdı. Sanırım Illustrator de coreli bastıracak gibi geliyor ama. Corel de büyük ve bu işlerde eski ve uzman firma. Altında kalacağını sanmıyorum. Tercihim Corelden yana.

doghan

Üye
Tepki
1
ben bu sektöre CorelDraw2 ile başladım şuan 12 kullanıyorum.
freehand'ede el atmak istiyorum en azında az çok bilgim olsun diye

fakat her ikisinide kullanan arkadaşlardan corelin daha kullanışlı olduğunu ve freehand bilmemenin o kadarda mühim bir yanının olmadığını duyuyorum

illustrator için diyecek bir sözüm yok daha adını bile doğru dürüst söyleyemiyorum (zaten yazarken de üsttekinden kopyala yapıştır yaptım :) cahillik kötü şey valla...

saygılar....

Tepki
0
Bence Freehand Corel Bildiğim kadarı ile arasıra hatalar verebiliyordu ama freehand la tasarım yaparken hata almanız ve bilgisayarım kitlenmesi veya prgoramın yorulması gibi bir söz konusu olmuyor o yüzden tavsiye edebilirim.

Tepki
6
@istanbullut

bi yere is gonderirken kullandigimiz her resmi ayri ayri bulup ayni dosyanin icine atiyoruz fontlariyla beraber gonderiyoruz zaten cok karisik bilgisayarlar birde resim ve fontlarla isin icinden cikilmaz bir hal aliyor. Yeni surumu cikmayacakmis :D:D

Yukarı Alt